5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE 5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE  10-17 EKİM 2024 / 7 GECE 8 GÜN  Lyon – Macon – Chalon-sur-Saone – Avignon – Arles – Chateauneuf-du-Rhone – Lyon
5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE 5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE  10-17 EKİM 2024 / 7 GECE 8 GÜN  Lyon – Macon – Chalon-sur-Saone – Avignon – Arles – Chateauneuf-du-Rhone – Lyon

5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE 5* DELUXE AMADEUS PROVENCE NEHİR GEMİSİ İLE BURGONYA & PROVENCE 10-17 EKİM 2024 / 7 GECE 8 GÜN Lyon – Macon – Chalon-sur-Saone – Avignon – Arles – Chateauneuf-du-Rhone – Lyon

10 Ekim 2024 Perşembe - 17 Ekim 2024 Perşembe tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet

Dünya’nın en bilinen ve tercih edilen nehir firmalarından Lüftner Cruises’a ait olan 5* Deluxe Amadeus Provence birinci sınıf otel konforu ve kaliteli servis amacıyla hizmet vermektedir. Deluxe gemi toplam 140 yolcu kapasitelidir. Toplam 40 personelin görev yaptığı Deluxe Amadeus Provence filonun en şık gemilerinden birisi olup tüm kabinlerinde konfor ön planda tutulmuştur. Her kabinde Multimedya TV, saç kurutma makinesi,minibar,kasa, dahili telefon, birleştirilebilir iki yatak, kişisel havalandırma sistemi ve duş mevcuttur.

Tur Programı

01.Gün / 10 Ekim 2024, İstanbul - Lyon,Fransa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04:00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından TK 1807 no’lu sefer ile 07:15’de Lyon’a uçuş. Yerel saat ile 09:40’da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Lyon limanındaki gemimize transfer. Gemiye varışımızın ardından check-in işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Kaptan’ın hoşgeldiniz kokteyli sonrasında akşam yemeği. Gemimiz akşam saatlerinde demir alarak seferine başlayacak.

 

02.Gün / 11 Ekim 2024, Macon,Fransa

Gemimiz sabah güney Burgonya’daki Macon’a yanaşacak, yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip olan kentte, sabah kahvaltısı sonrası, dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve Dünyanın en pahalı şaraplarından bazılarının da üretilme yeri olan Şarap Bölgesi Maconnais ve Beaujolais Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşamüzeri demir alarak Chalon-sur-Saône’e doğru yola çıkacak.

 

03.Gün / 12 Ekim 2024, Chalon-sur-Saône,Fransa / Tournus,Fransa

Sabah kahvaltı sonrasında dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Beaune Şarap Bölgesi & Şarap Tadımı Turu ‘na katılabilirler. Gemide alınacak öğle yemeği sonrası gemimiz Tournus’a doğru yola çıkacak,harika manzaralar eşliğinde akşam saatlerinde Tournus’a varış. Dileyenler öğleden sonra rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Cormatin Kalesi Turu’na katılıp gemiye Tournus’da katılabilirler. Akşam yemeği gemimizde…

 

04.Gün / 13 Ekim 2024, Lyon,Fransa

Gemide alacağımız kahvaltı sonrası, öğlene kadar kalacağımız Lyon’da, dileyenler rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Lyon Şehir Turu’na katılabilirler. Öğleden sonra harika manzaralar eşliğinde Avignon’a doğru seyir halinde olacağız.

 

05.Gün / 14 Ekim 2024, Avignon,Fransa

Bu sabah 14. Yüzyılda Papalık makamına da evsahipliği yapmış olan tarihi kent Avignon’a yanaşıyoruz. Gemide alacağımız kahvaltı sonrası dileyenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Avignon & Papalık Sarayı Turu’na katılabilirler. Öğle yemeği gemimizde. Öğleden sonra ise dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Uzes ve Pon du Gard Turu’na katılabilirler. Gemimiz akşam yemeği sırasında demir alacak.

 

06.Gün / 15 Ekim 2024, Arles, Fransa

Bu sabah Fransa’nın güneyinde yer alan ve Dünyaca ünlü Ressam Van Gogh’la da özdeşleşmiş olan Arles’e yanaşıyoruz. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği Arles & Camargue Doğal Yaşam Rezervi Turu’na katılabilirler.

 

07.Gün / 16 Ekim 2024, Châteauneuf-du-Rhône, Fransa / Le Pouzin, Fransa

Gemimiz geceyarısından sonra yanaşacağı Chateauneuf du Rhone’dan kahvaltı sonrası ayrılarak Le Pouzin’e demir alacak. Dileyenler sabah erken saatte rehberlerinin ekstra düzenleyeceği ve Avrupa’nın Grand Kanyon’u olarak bilinen Ardeche Gorge Vadisi Turu’na katılarak gemiye öğlen yemeği için Le Pouzin’de katılabilirler. Öğleden sonra gemimiz muhteşem manzaralar eşliğinde son durağı olan Lyon’a doğru seyredecek.

 

08.Gün / 17 Ekim 2024, Lyon, Fransa - İstanbul

Sabah gemide alınacak kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Lyon Havalimanı’na transfer. Dileyenler rehberlerinin ekstra düzenleyeceği alışveriş turuna katılabilirler. Tur sonrası havalimanında yapılacak pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından TK 1810 no’lu sefer ile saat 19:00’da Istanbul Havalimanı’na uçuş. Türkiye saatiyle 23:20’de varış ve turumuzun sonu…

Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

· 5* Amadeus Provence gemisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (İlk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer)

· THY ile İstanbul Havalimanı - Lyon – İstanbul Havalimanı arası tarifeli seferler ile uçuşlar

· Gemideki tüm aktivite ve animasyonlar

· Gün boyu lounge da yer alan self servis olarak çay, kahve ve su

· 5 çayı ve geceyarısı ikramları

· Akşam yemekleri ile ikram edilen kırmızı/beyaz şarap

· Havalimanı liman arası transferler

· Türkçe rehberlik hizmeti (20 kişi olması durumunda)

· Yurtdışı seyahat sağlık sigortası (70 yaş üzeri surprim uygulanmaktadır.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

· Gemideki personel bahşişleri (gecelik pp 15 €)

· Türkçe rehberli olarak düzenlenecek ekstra turlar

· Kuru temizleme, alışveriş gibi şahsi harcamalar

· Vize Ücreti (Schengen vizesi)

· Yurtdışı çıkış harcı
Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

Ekstra bulunmamaktadır.
Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri
TK1807   İstanbul - Lyon   07:15 - 09:40
 
TK1810   Lyon - İstanbul   19:00 - 23:20
Konaklama - Bilgileri
4*
Misafirler
Toplam Tutar
66.567,17 ₺