Yurt içi otellerinde Erken Rezervasyon Dönemi başladı. %50 'ye varan indirimler!

İZLANDA TURU TEST Reykjavik (1) – Hella (1) – Viki Myrdal (2) – Keflavik (1) 16-21 Kasım 2023

16 Kasım 2023 Perşembe - 21 Kasım 2023 Salı tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet
İZLANDA TURU
Reykjavik (1) – Hella (1) – Viki Myrdal (2) – Keflavik (1)
16-21 Kasım 2023
(Türkçe Driver Guide ile)
Tur Programı
1.Gün          İstanbul - Reykjavik
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde belirtilen saate buluşma. Aktarmalı olarak Reykjavik’e hareket. Akşam üstü varışımızın ardından özel aracımız ile Reykjavik şehir turu. İlk durağımız şehrin termal plajı Nauthol olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından şehrin su deposu, ilginç mimarisi ile içerisinde bulunan müze ve görsel gösteriler ile ziyaretçileri kendine çeken Perlan’ı panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesi ve hemen önünde yer alan Leif Eriksoon heykeli görüldükten sonra sahil yolu üzerinde ilk olarak Höfdi (Reagan ve Gorbaçov’un 1988 yılında bir araya gelip, soğuk savaşı bitiren imzaların atıldığı yer) ve nefes kesici manzaraya hakım Sun Voyager anıtını ziyaret ediyoruz. Danimarka-İzlanda ortak mimarisi ile 2011 yılında hizmete giren opera ve sergi binası Harpa’yı gördükten sonra, Reykjavik limanı balıkçı barınak ve tersaneleri güzergahımız üzerinde olacak. Bu gezilerimiz sonrasında otelimize transfer ve dinlenme imkanı. Arzu edenler ile gece bu sevimli şehri keşfetmek için yürüyüş turumuzu gerçekleştireceğiz.. Akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün          Reykjavik – Golden Circle - Hella 
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Golden Circle turu için hareket ediyoruz. Golden Circle turumuzda ilk durağımız sönmüş bir volkan krateri olan Kerid olacak. 3000 yıl önce oluşan kalderası 55 mt, genişliği 240 mt ve derinliği 170 mt olan sönmüş volkanın içerisinde yürüyüş yaptıktan sonra yarım saatlik bir yolculuk sonrası Geysir Jeotermal alanına ulaşıyoruz. Yaklaşık beş dakikada bir su püskürten Strokur Geysiri ve 2000 yılından bu yana uykuda olan büyük Geysiri görüyoruz. Bölgede vereceğimiz öğle yemeği molası ardından İzlanda’nın en popüler şelalesı olan Gullfoss’a hareket edeceğiz. Hvita nehri üzerinde bulunan ve iki kademe ile 32 metre yüksekten dökülen bu etkileyici şelalede fotoğraf molamız oluyor. Mevsim şartlarına göre şelale yakınına kadar yürüme imkanımız oluyor. Programın son etabı ise Thingvellir Ulusal Parkı olacak. Tarihi, kültürel, jeolojik ve politik olarak son derece önemli bu ulusal park alanında Kuzey Amerika ve Avrasya tektonik plakasını birbirinden ayıran orta atlantik hattını görüyoruz. Bölgenin jeolojik yapısı hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra bu sıradışı oluşum içerisinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Jeolojik öneminin yanı sıra 930 yılında İzlanda’nın ilk yerleşimcileri tarafından kurulan dünyanın ilk ulusal parlementosu Althing’e ev sahipliği yapan milli parkta rehberimizden İzlanda hukuk sistemi işleyişi (Viking Dönemi) hakkında bilgiler alıyoruz. Tur sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Hella’ya hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.

3.Gün          Reykjavik – Güney Sahilleri Turu -  Vik’i Myrdal 
Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı ardından odalarımızı boşaltıp, Güney sahilleri turu için  hareket ediyoruz. İlk durağımız  dünyanın en tehlikeli sahillerinden biri  olan Reynisfjara bölgesi, burada siyah kumsalları ve bazalt kaya ve mağra oluşumlarını görüyoruz. Denizin ortasında duran Reynisdagar kayalıkları ilginç jeolojik şekilleri ile fotoğraf meraklılarının vazgeçilmezi. Reynisfjara sonrası, 20 dakikalık bir yolculuk ile Dyrehoaley’e varıyoruz. Deniz üzerinde yer alan bu dev bazalt bloklar aynı zamanda doğal yaşam alanı olup, bir çok kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Hava ve yol şartları uygun olursa Dyrehoaley deniz fenerine araç ile ulaşıp siyah kumsalların ve manzaranın keyfine varıyoruz. (Hava şartları uygun olmadığı durumlarda alternatif manzara noktasında durulur)
Eyjafjallajokull yanardağı eteklerinden yolumuza devam edip, Skogafoss şelalesini ziyaret edeceğiz. Şelale civarı aynı zamanda ilk Viking yerleşim bölgelerinden. Burada vereceğimiz serbest fotoğraf molası ardından, İzlanda’nın en zarif şelalesi olarak bilinen Seljalandfoss’u ziyaret ediyoruz. Eyjafjallajokull buzulundan eriyen sulardan oluşan Seljaland nehrinin bir parçası olan şelale 60 mt yüksekten akıyor. Jeolojik yapısı sebebi ile hava şartları müsait olduğunda şelalenin arkasına kadar yürünebiliyor. Akşamüstü Vik i Myrdal otelimize varışımız ardından geceleme otelimizde. 

4.Gün         Viki Myrdal – Skaftafell Milli Parkı – Jokülsarlon Buzul Gölü – Diamond Beach)
Kahvaltımızın ardından Güney İzlanda’nın harika manzarası eşliğinde yola çıkıyoruz. Volkanik oluşumlar, lav  tarlaları, Avrupa’nın en büyük buzulu Vatnajökull’ün uzantıları olan buzullar yol boyunca tanıklık edeceklerimizden bazıları. Skaftafell Milli Parkı içerisinde bulunan Svartifoss şelalesi yürüyüşümüzden sonra Svinafelljöküll buzulunu göreceğiz. Daha sonra ise buzul lagünü olan Jökulsarlon’a gidiyoruz. Burada buzuldan kopan parçaların buzul gölündeki sakin hareketlerini izleyip, sahile vuran buz parçalarına yaklaşabileceğiniz Diamond Beach’e gideceğiz. Vik’i Myrdal’a dönüş yolumuz üzerinde İzlanda’nın sıradışı kanyonu Fjarðarárgljúfur günün son ziyaret noktası olacak. Geceleme Vik i Myrdal otelimizde.

5.Gün         Viki Myrdal – Blue Lagoon – Keflavik
Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılıyor ve Blue Lagoon’a hareket ediyoruz. Lav tarlaları arasında bulunan bu muhteşem bir jeotermal tesiste açık havada spa deneyimi yaşayarak turun yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Blue Lagoon sonrası havalimanına yürüyüş mesafesindeki otelimize hareket ve yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman ve geceleme otelimizde.

 
Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
•    Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıfı  gidiş dönüş uçak biletleri
•    Icelandaair ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçuş
•    Havalimanı vergileri ve servis bedeli
•    Rekjavik’te 4* Grandi By Center Hotels vb., Hella’da 4* Stracta otel vb., Vik’te 3* Kria otel vb., Keflavik’te Aurora Hotelde vb.   oda kahvaltı konaklama (Güney bölgesinde oteller Farmhouse ve Lodge tarzındadır.)
•    Tüm belirtilen çevre gezileri ve turlar
•    Otel ve Turist şehir vergileri
•    Milli park girişleri ve park ücretleri 
•    Kerid krateri girişleri 
•    Blue Lagoon comfort paket girişi
•    Tüm tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
•    Yurt Dışına Çıkış Harcı
•    Vize ücreti
•    Kişisel harcamalar
•    Öğlen ve Akşam yemekleri
•    Seyahat Sigortası 
Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

-
Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri
Türk havayolları ve Icelandair ile 16.11.2023  Gidiş
İstanbul – Kopenhag     07:25 09:45 THY TK1783
Kopenhag – Keflavik    14:05 15:25 ICELANDAIR FI205
Türk havayolları ve Icelandair ile 21.11 .2023 Dönüş
Keflavik – Kopenhag    07:45 12:55 ICELANDAIR FI204
Kopenhag – İstanbul    15:00 19:15 THY TK 1782
Konaklama - Bilgileri
HOTELLER    : 
Rekjavik    Grandi By Center Hotel vb. 1 gece    https://www.centerhotels.com/en/hotel-grandi-reykjavik
Hella        Stracta Hotel vb.    1 gece        https://www.stractahotels.is/
Vik        Vik Hotel vb.         2 gece        https://www.hotelkria.is/
Rekjavik    Aurora Keflavik Hotel    1 gece        https://hotelairport.is/
Misafirler
Toplam Tutar
3.550,00 ₺