PREMİUM BENELÜX & PARİS TURU MUHTEŞEM ROTALAR Amsterdam - Brüksel - Lüksemburg - Brugge - Paris
PREMİUM BENELÜX & PARİS TURU MUHTEŞEM ROTALAR Amsterdam - Brüksel - Lüksemburg - Brugge - Paris
PREMİUM BENELÜX & PARİS TURU MUHTEŞEM ROTALAR Amsterdam - Brüksel - Lüksemburg - Brugge - Paris

PREMİUM BENELÜX & PARİS TURU MUHTEŞEM ROTALAR Amsterdam - Brüksel - Lüksemburg - Brugge - Paris

13 Mayıs 2024 Pazartesi - 19 Mayıs 2024 Pazar tarihleri arasında olmalıdır
Tur Programı
Özet

PREMİUM BENELÜX & PARİS TURU MUHTEŞEM ROTALAR
13 - 19 Mayıs 2024 " Amsterdam - Brüksel - Lüksemburg - Brugge - Paris"
Sigorta&Tüm Turlar Dahil!
 

Tur Programı

1. Gün 

İstanbul - Lüksemburg - Paris 

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Lüksemburg şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte Lüksemburg’a transfer oluyoruz. Ardından şehre varışımız ile birlikte Lüksemburg panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda; Petrus Vadisi’ni, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Paris’e doğru yola çıkıyor fakat öncesinde Reims & Champagne Gezisi gerçekleştiriyoruz. Reims’e doğru devam ediyoruz. Tarihi XIII. yy.’a dayanan, birçok Fransız kralının taç giyme törenin gerçekleştiği, eşsiz gotik mimarisi ile Champagne bölgesinin “Kraliyet Şehri” olarak adlandırılan ve Notre Dame Katedrali ile ünlü Reims’de gerçekleşecek kısa çevre gezisi ve molanın ardından turumuz Paris yolculuğumuz ile kaldığı yerden devam ediyor. Paris’te kısa bir girizgahtan sonra dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Paris’teki otelimizde. 

 

2. Gün 

Paris 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Paris panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais, Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitimiyle Paris İkonları Gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Ardından günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf için serbest vaktiniz olacak. Ardından St. Germain Gezisi için hareket ediyoruz. Filozof Jean-Paul Sartre ve yazar Simone de Beauvoir gibi pek çok düşünür ve filozofun yaşadığı ve, caz müzik ve kafeleriyle ünlü St.Germain’i deneyimliyoruz. Lüksemburg Bahçeleri, Pantheon, St. Michel ve sonrasında panoramik olarak Notre Dame Katedrali ve Sorbonne Üniversitesi göreceğimiz bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz. Gezi sonrası konaklama otelimizde. 

 

3. Gün 

Paris 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Normandiya Gezisi için hareket ediyoruz. Normandiya bölgesinde ilk durağımız kendimizi orta çağdaymış gibi hissedeceğimiz Rouen olacak. Kendine has oldukça güzel evleri ve sokakları olan Ronen’de kısa bir gezintinin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na döküldüğü Honfleur’a varıyoruz. Limanda birçok balıkçı teknelerinin gökkuşağını boyadığı bu sahil kasabasında kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Deauville Kasabası ve sahilini ziyaret ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kısa bir fotoğraf molası. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşecek. Sonrasında serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

 

4. Gün 

Paris - Brugge - Brüksel 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brugge Gezisi için hareket ediyoruz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika’nın Venedik’i” olarak anılan ve II. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı, orta çağ mimarisi günümüze kadar bütünlüğünü koruyabilmiştir. Şehir meydanında karşımıza çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıran renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine çekecek. Ardından Brüksel şehrine transfer oluyor ve panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma ev sahipliği yapıyor. Tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri korumayı başarabilen bu şehirdeki gezimizde Avrupa’nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile ünlü birçok tarihi mekân ve caddede panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyor ve sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde. 

 

5. Gün 

Brüksel - Amsterdam 

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Amsterdam’a transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanlarında Çiçek Pazarı ve Kırmızı Fener Sokağı’nı ziyaret edebilirler. Ardından Müze Meydanı’nda kısa bir fotoğraf molası. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve sonrasında serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

6. Gün 

Amsterdam 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Marken & Zaanse Schans & Volendam Gezisi için hareket ediyoruz. Marken kasabasında balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz. Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’ı görme ve fotoğraf çektirme fırsatı yakaladıktan sonra şirin bir sahil kasabası olan Volendam’a hareket ediyoruz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

7. Gün 

Amsterdam - İstanbul 

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra serbest zaman. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Amsterdam havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. 

Ücrete Dahil Hizmetler
Paket Tura Dahil Olan ve Olmayan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Hizmetler: 

 • THY ile İstanbul (IST) - Lüksemburg (LUX) / Amsterdam (AMS) - İstanbul (IST) ekonomi sınıfı uçak bileti 

 • Havalimanı vergileri 

 • 3 & 4 yıldızlı otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama 

 • Alan-otel-alan transferleri 

 • Özel otobüs ile tüm transferler 

 • Panoramik Paris şehir gezisi 

 • Panoramik Brüksel şehir gezisi 

 • Panoramik Amsterdam şehir gezisi 

 • 40 Euro değerindeki Lüksemburg Gezisi dâhil 

 • 30 Euro değerindeki Reims & Champagne Gezisi dâhil 

 • 85 Euro değerindeki Paris İkonları Gezisi dâhil 

 • 100 Euro değerindeki Normandiya Gezisi dâhil 

 • 40 Euro değerindeki St.Germain Gezisi dâhil 

 • 35 Euro değerindeki Brugge Gezisi dâhil 

 • 70 Euro değerindeki Marken & Zaanse Schans & Volendam Gezisi dâhil 

 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri 

 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro) 

 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 

 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır) 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: 

 • Vize ücreti ve servis bedeli 

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

 • Şoför tipleri günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır. (Zorunludur) 

 • Öğle ve akşam yemekleri 

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları 

 • Opsiyonel geziler/etkinlikler 

 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri 

Ekstra Geziler

Ekstra Geziler

400 € Değerindeki Turlar DAHİL

 • 40 Euro değerindeki Lüksemburg Gezisi dâhil

 • 30 Euro değerindeki Reims & Champagne Gezisi dâhil

 • 85 Euro değerindeki Paris İkonları Gezisi dâhil

 • 100 Euro değerindeki Normandiya Gezisi dâhil

 • 40 Euro değerindeki St.Germain Gezisi dâhil

 • 35 Euro değerindeki Brugge Gezisi dâhil

 • 70 Euro değerindeki Marken & Zaanse Schans & Volendam dâhil

Ulaşım ve Otel Bilgileri
Uçuş Bilgileri
13 Mayıs 2024  
TK1353 Istanbul - Lüksemburg 07:10 - 09:30 

19 Mayıs 2024 
TK1954 Amsterdam - İstanbul 18:10 - 22:40 

Konaklama - Bilgileri

3 & 4 Yıldız Oteller

Misafirler
Toplam Tutar
101.445,70 ₺