Kayak Merkezleri

Avrupa'nın En Gözde Kayak Merkezleri
-
1

Courchevel, Fransa

"Les Trois Valles" ("3 Vadi" bölgesi), Kar Garantisi, 150 km kayak pisti

Dünyanın en ünlü kayak merkezlerinin başında gelen Courchevel, aynı zamanda lüks şaleleri, dünyanın en iyi otel zincirlerine ait lüks otelleri, gurme restoranları, hareketli gece hayatı ve şık butikleri ile en pahalı kayak merkezleri arasında yer alıyor. Courchevel, Meribel, Les Mennuires, Val Thorens’i kapsayan ‘Les Trois Valles’ 3 Vadi bölgesi sayesinde ziyaretçiler, birbirine liftler ve pistlerle bağlı 600 km uzunluğunda dünyanın en geniş kayak alanında her seviyeye uygun pistlerin yanı sıra ayak basılmamış off-pist'lerin de tadını çıkarabiliyor. Üstelik kuzeye bakan yamaçlara karın az yağdığı zamanlarda kar araçları ile keyifli bir kayak garantisi de sağlanıyor.

En yakın havalimanları: Cenevre Cointrin Havalimanı (150 km), Lyon Havalimanı (190 km), Chambery Havalimanı (110 km), Grenoble Havalimanı (174 km)

Keşfet
2

Zermatt, İsviçre

1.600 metrede otantik Alpler köyü

İsviçre'nin güneybatısındaki Matterhorn Dağı'nın yamacında yer alan Zermatt, Alpler'in en güzel kayak destinasyonlarından. Araç trafiğine kapalı köye ulaşım yalnızca tren ile sağlanıyor. Şık ve otantik kasaba kaliteli otellere ve gurme restoranlara ev sahipliği yapıyor. Avrupa’nın teleferik ile ulaşılabilir en yüksek tepesi (3899 m) Matterhorn Glacier Paradise Tepesi'nden İsviçre ve İtalya Alpleri'ni panoramik olarak izlemek mümkün. Zermatt, başlangıç seviyesindeki kayakçılara kısa pistler sunsa da iyi kayakçılar ve off-pist tutkunları, Matterhorn Ski Paradise olarak adlandırılan Ski pass ile sınır komşusu İtalya'nın pistleri ile birlikte toplam 360 km'lik pistte kayabiliyor.

En yakın havalimanları: Milano Malpensa Havalimanı (197 km), Cenevre Havalimanı (236 km), Zürih Havalimanı (237 km)

Keşfet
3

Gstaad, İsviçre

1.000 - 3.000 metre yükseklikte 200 km kayak pisti

Aralarında Sophia Loren, Prens Charles, Elizabeth Taylor, Elton John, John Travolta, Roger Federer gibi dünyaca ünlü simaların ve Avrupa sosyetesinin favori kayak merkezlerinin başında gelen Gstaad, lüks otel ve şaleleri, pahalı butikleri, gurme restoranları ve fotoğraf karesinden çıkmışa benzeyen ışıl ışıl sokakları ile Alpler'in en güzel kayak merkezlerinden biri. Her seviyede kayak pistlerinin yanı sıra fayton gezileri, husky köpeklerle kızak turları, karda golf gibi aktiviteler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gstaad, yıl boyu Ferrari ve Maserati müzayedeleri, Hublot Polo Cup, Swiss Open tenis turnuvası, Saveurs Gstaad gurme festivali, Menuhin Festival müzik festivali gibi dünyaca ünlü etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (136 km), Zürih Havalimanı (210 km), Bern Havalimanı (82 km)

Keşfet
4

Val Thorens, Fransa

Les Trois Vallées bölgesinde 2.300 metre rakımlı, kar garantili kayak merkezi

Les Trois Vallées bölgesinde Courchevel’in komşularından Avrupa'nın en yüksek kayak köylerü Val Thorens, 140 km kayak pistinde kar garantili kayak yapma imkanı sunuyor. Tüm tesisleri ski-in ski-out olan Val Thorens, diğer kayak merkezleri gibi hareketli bir köy yaşamına sahip olmasa da geç kapanan liftleri, uzun pistleri ve Kasım’dan Mayıs ortasına kadar süren uzun sezonu ile kayak odaklı ziyaretçileri memnun edecek imkanlara sahip. Kayak dışında günbatımında kızak turlarına çıkarak, dünyanın en uzun çelik halat kayışı Tyrolienne ile 3.000 metreden 1.5 saatlik kayış deneyimi ve buz üstünde go-kart oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (159 km), Lyon Havalimanı (193 km)

Keşfet
5

Megève, Fransa

Gurmelerin Favorisi

Fransa’nın Haute Savoie bölgesinde yer alan Megève, 1.100 metredeki alçak konumu nedeniyle kısa bir sezona sahip olsa da onu asıl çekici yapan özelliği otantik havası ve Michelin yıldızlı gurme restoranları. Ortaçağ'ı anımsatan yapıları, araç trafiğine kapalı dar arnavut kaldırımı sokaklarında göreceğiniz at arabaları ve kızakları, şaleleri, şık butikleri ve minik kafeleri ile çok şirin bir köy Megève. Kayak söz konusu olduğunda ise korunaklı yapısı, kolay ve geniş pistleri sayesinde başlangıç ve orta seviye kayakçılar için daha uygun.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (70 km)

Keşfet
6

Chamonix, Fransa

Avrupa'nın çatısında kayak keyfi

Mont Blanc Dağları'nın eteklerinde yer alan Chamonix, Fransa'nın en eski kayak merkezlerinden biri. 1924'te dünyanın ilk Kış Olimpiyatları'nın yapıldığı Chamonix, 4.810 metre rakımı sayesinde uzun bir sezona sahip. Her seviyeden kayakçı için farklı zorluk derecelerinde pistlerin yanı sıra off-pist alanları da bulunan kayak merkezinde kayağın yanı sıra snowboard, snow-shoeing, paragliding gibi aktiviteler de yapılabiliyor.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (100 km), Lyon Havalimanı (221 km)

Keşfet
7

St. Moritz, İsviçre

James Bond'un Kayak Mekanı, Heidi'nin Köyü

İsviçre'nin Engadine vadisinde 2000 metre yüksekte konumlanan dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden St. Moritz, Alpler'de kış turizminin başladığı yer olarak büyük bir öneme sahiptir. Avrupa'da curling turnuvasının, kızak yarışlarının, buz pateni şampiyonasının ilk kez yapıldığı St. Moritz, İsviçre'nin ilk kayak okuluna da ev sahipliği yaparak öncü konumda olmuştur. 1.800-3.303 metre yüksekteki 350 km'lik pistlerde özellikle orta seviye kayakçılar için çok uygun. Kayağın yanı sıra kışın donmuş göl üzerinde yapılan Kar Polosu Dünya Kupası ve White Turf at yarışları, Engadine Kayak Maratonu, St. Moritz Gurme Festivali, 3.000 yıllık termaller ve nefes kesici doğa manzarasının eşlik ettiği tren rotaları dünya jetsetinin de ilgi odağıdır.

En yakın havalimanları: Zürih Havalimanı (229 km), Milano Malpensa Havalimanı (251 km), Cenevre Havalimanı (478 km)

Keşfet
8

Val d'Isere, Fransa

Alpler'in Zorlu Pistleri

Geniş off-pistleri, şampiyonların pisti The Face Olimpik ve mogulları ile ünlü zorlu pistleri ile özellikle deneyimli kayakçılar için heyecan dolu bir kayak deneyimi sunan Val d'Isere, toplam 100.000 m2'ye yakın bir alanda 300 km'lik pistlerde kayma imkanı sunuyor. Kayağın yanı sıra daima hareketli merkezinde restoran ve barlarda yerel lezzetleri tadabilir, şık butiklerde alışveriş yapabilir, husky'ler kızak turuna çıkabilir, buzda sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (222 km), Lyon Havalimanı (221 km)

Keşfet
9

Val d'Isere, Fransa

Alpler'in Zorlu Pistleri

Geniş off-pistleri, şampiyonların pisti The Face Olimpik ve mogulları ile ünlü zorlu pistleri ile özellikle deneyimli kayakçılar için heyecan dolu bir kayak deneyimi sunan Val d'Isere, toplam 100.000 m2'ye yakın bir alanda 300 km'lik pistlerde kayma imkanı sunuyor. Kayağın yanı sıra daima hareketli merkezinde restoran ve barlarda yerel lezzetleri tadabilir, şık butiklerde alışveriş yapabilir, husky'ler kızak turuna çıkabilir, buzda sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

En yakın havalimanları: Cenevre Havalimanı (222 km), Lyon Havalimanı (221 km)

Keşfet