Rüya Destinasyonlar

Mutlaka Görmeniz Gereken Rüya Destinasyonlar
-
1

Zhangye Danxia, Çin

UNESCO Dünya Mirası

Çin'in Gansu vilayetinin Zhangye şehrinde Kırmızı Kaya Parkı olarak bilinen Zhangye Danxia, muhteşem güzellikteki rengarenk dağları ile sıradışı bir yer. Dalgalarla milyonlarca yıl boyunca aşınan kırmızı kumtaşı yığınlarından oluşan doğal parkta yürüyüş yapabilir, bolca fotoğraf çekebilirsiniz.

Keşfet
2

Machu Picchu, Peru

İnkaların Kayıp Şehri

2007 yılından beri "Dünyanın 7 Harikası"ndan biri olan Machu Picchu antik kenti, 15. yy'da İnkalar tarafından And Dağları'nın tepelerinden birinde 2380 metre yüksekte kurulmuş ve 1911 yılında keşfedilmiş. Dünyanın en çok turist alan antik kentlerinden Machu Picchu, şehrin kalıntıları ve nefes kesici manzarası ile Peru'ya seyahat etmek için önemli bir sebep.

Keşfet
3

Salar de Uyuni, Bolivya

Dünyanın En Büyük Aynası

Bolivya'daki kurumuş tuz gölü Salar de Uyuni, Aralık-Mart ayları arasında aldığı yağış sayesinde üzerinde biriken su sayesinde adeta dünyanın en büyük aynası haline geliyor. Özellikle gün doğumu ve gün batımında suyun yansıması ile nefes kesici görüntüler sunan göl, fotoğraf tutkunlarının favori destinasyonlarından.

Keşfet
4

Angkor Wat, Kamboçya

Dünyanın En Büyük Tapınak Şehri

1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınan Angkor Wat tapınağı, bugün bile gizemini koruyan bir yerdir. Siem Reap şehrinin 5,5 km kuzeyinde, ormanlar arasında bulunan tapınak, hem dev heykelleri, hem de tapınağı saran yabani bitki ve ağaçları ile mistik bir yer.

Keşfet
5

Kenya & Tanzanya, Doğu Afrika

Büyük Göç'ün İzinde

Her yıl Doğu Afrika düzlüklerinde yaşanan Büyük Göç, dünyanın en büyük doğa olaylarından biri. Bu heyecan dolu doğa olayına tanık olmanın yolu ise bu Ağustos ayında Tanzanya'nın Serengeti Doğal Parkı'nda veya Kenya'nın Masai Mara Doğal Parkı'nda olmak. Belgesellerde izlediğiniz vahşi hayvanları doğal hayatta görmek eşsiz bir deneyim.

Keşfet
6

Laponya (Lapland)

Aurora Borealis (Kuzey Işıkları) ve Noel Baba'nın Diyarı

Finlandiya, İsveç, Norveç ve kuzey Rusya'yı içine alan Laponya, Mart-Kasım ayları arasında geceleri rengarenk ışık hüzmelerinin gökyüzünde adeta dans ettiği mucizevi Aurora Borealis'in (Kuzey Işıkları) gözlemlenebildiği, gündüz ise Noel Baba'nın köyünü görüp ren geyikleri ve husky köpeklerle kızak turuna çıkabileceğiniz masalsı bir yer. 

Keşfet
7

Venedik, İtalya

Kanallar Şehri

Avrupa'nın en romantik şehirlerinden Venedik, tüm şehri saran daracık kanallar arasında süzülen eski kanoları, minik köprileri, 16. ve 17. yüzyıllardan kalma sarayları ve eski yapılarla çevrili meydanları, sanat galerileri ve müzeleri, minik kafeleri ve klasik İtalyan lokantaları ile tablolardan çıkmış gibi...

Keşfet
8

Havana, Küba

Tüm Zamanların Efsanesi

Sokaklardan geçen klasik Amerikan arabaları, boyaları aşınmış eski evlerden yükselen latin ritmleri, sokak çalgıcılarının müzikleri ile coşan salsa dansçıları, her yerde karşınıza çıkacak Castro ve Che figürleri, puro, rom... Tüm özgünlüğü ve özgürlüğü ile Havana, kendine ait bambaşka bir zamanda yaşıyor gibi...

Keşfet
9

Kapadokya, Ürgüp

Peri Masalları Diyarı

Binlerce yıldır farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Peri Bacaları'nın arasında gezerken doğanın dönüştürücü gücünü, zamanın izlerini her an, her yerde hissedeceğiniz Kapadokya'nın gizemli yeraltı şehirlerini, gökyüzünüğ süsleyen rengarenk balonları, mağaralara konumlanmış kiliselerin duvarlarını süsleyen binlerce yıllık resimleri, şarap bağlarını, eşsiz manzarasını unutamayacaksınız.

Keşfet
10

Marakeş, Fas

Renklerin ve Kokuların Şehri

Labirenti andıran sokaklarında yürürken Ortaçağ'a ışınlanmış hissi veren geleneksel evler, el sanatlarından baharatlara aradığınız her şeyi bulabileceğiniz "souk" adı verilen çarşılar, içine girdiğinizde el işçiliği ile sizi büyüleyecek mekanlar, Atlas Dağları'nın muhteşem manzarasının önünde kalabalık meydanların karmaşası, sesler, kokular, renkler ile Marakeş kesinlikle başınızı döndürecek.

Keşfet
11

Paris, Fransa

Tüm Zamanların Klasiği

Sanatın, modanın, gastronominin ve tabii ki aşkın şehri Paris, tahtını hiçbir zaman bir başka şehre kaptırmayacak kadar güzel ve sürprizlerle dolu. 

Keşfet
12

Maldivler

Cennet Adalar Ülkesi

Sonsuz maviliğin ortasına serpiştirilmiş gibi duran minik adacılar ülkesi Maldivler, turkuaz denizi, bembeyaz kumsalları, içinizi ısıtacak güneşi, rengarenk mercanlar ve balıkları ile muhteşem sualtı dünyası ve tropik lezzetlerinin yanı sıra en çok şehir yaşamının keşmekeşinden yorulan ruhunuzu dinlendirecek kadar huzurlu ve sakin.

Keşfet
13

Taj Mahal, Agra, Hindistan

Dünyanın En Güzel Yapılarından Biri

Dünyaya aşk uğruna bırakılmış en güzel eserlerden biri olan Taj Mahal, ardında yatan büyük aşk hikayesinin yanı sıra ince el işçiliği ve gözalan dokusu sayesinde büyüleyici mimari yapısı ile de her yıl milyonları Agra'ya çekiyor.

Keşfet
14

Phuket, Tayland

Dünya'daki Cennet

Özellikle balayı ve romantik seyahatler için en çok tercih edilen adalardan olan Phuket, birbirinden güzel bembeyaz kumsallar, tropik meyveler ve sımsıcak güneşi hissetmek isteyenlerin vazgeçilmez rotasıdır. Dünyaca ünlü Phi Phi, Similian ve adını "James Bond" filminden alan James Bond adaları dahil onlarca adaya ve kumsala ev sahipliği yapan Phuket, uzun süre unutamayacağınız bir tatil vaat ediyor.

Keşfet
15

Phuket, Tayland

Dünya'daki Cennet

Özellikle balayı ve romantik seyahatler için en çok tercih edilen adalardan olan Phuket, birbirinden güzel bembeyaz kumsallar, tropik meyveler ve sımsıcak güneşi hissetmek isteyenlerin vazgeçilmez rotasıdır. Dünyaca ünlü Phi Phi, Similian ve adını "James Bond" filminden alan James Bond adaları dahil onlarca adaya ve kumsala ev sahipliği yapan Phuket, uzun süre unutamayacağınız bir tatil vaat ediyor.

Keşfet