Uçuş Durumu

Atina Uçak Bileti

Eski Yunan medeniyetinin merkezi olarak kabul edilen Atina, ismini savaş tanrıçası Athena'dan almıştır. Neolitik Çağ'dan bu yana yerleşim merkezi olması nedeniyle modern ve tarihi yapıları oldukça başarılı bir şekilde harmanlayan Atina, Roma, Osmanlı ve Bizans'tan izler taşıyan bir başkent olarak yaklaşık 3.7 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi değerleri ile adeta bir açık hava müzesini andırmakta olan Atina sadece bu eserlerle değil, sevimli esnafı, renkli sokakları, kafeleri ve yemekleri ile de ziyaretçilerine unutulmaz günler geçirmeleri için muhteşem bir fırsat sağlamaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Atina'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Atina uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan medeniyet ve yunan mitolojisinin merkezi Atina’ya Fulltrip güvencesiyle gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Atina uygun fiyatlı bilet ile maceraya adım atabilirsiniz.

Atina  seyahtiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Yunanistan schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Yunanistan vize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Atina'da Gezilecek Yerler

Atina'da gezilecek yerler, birçok farklı seyahat arayışına hitap edecek kadar çeşitlidir. Açık hava müzesini andıran bir atmosfere sahip bu şehirde, bir çok tarihi yapıya yürüyerek ulaşmak mümkündür. Bunlardan en ünlüsü, şehrin çoğu yerinden görebileceğiniz Akropolis'tir. Akropolis, kentin bir çok antik kalıntısını içeren eski bir hisar olma özelliği taşımaktadır. Tepelere tırmanarak uzun yürüyüşler yapmak istemiyorsanız, şehir turu yapan otobüslerle de Akropolis'e rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu muazzam eserin bulunduğu bölgeye metro aracılığıyla ulaşmak da mümkündür. Kutsal Kaya olarak anılan Akropolis, Antik Yunan Medeniyetinin meşhur tanrıları için inşa edilmiş bir çok tapınaktan oluşmaktadır. Akropolis içinde bulunan Akropolis Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır. Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Benaki Müzesi de şehrin diğer önemli müzeleri arasında sayılmaktadır. Sosyal eğlence ve gece hayatı açısından Plaka Monastraki, şehrin geleneksel eğlence mekanlarının oldukça yoğun olduğu bir bölgedir, Sirtaki keyfi için ideal bir muhittir. Sahil kesiminde ise daha modern bar ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Metaxourgio , Psyrri, Kolanaki, Exarcheia Thesione, modern barları bulabileceğiniz yerlerin başında gelmektedir. Gündüzleri ise Syntagma Meydanında yürüyüş yaparak ünlü Parlamento Binası'na ulaşabilir, dinlemek için National Gardens'a uğrayabilirsiniz. Lykkavittos Hill'i ziyaret ederek Atina'ya tepeden bakabilirsiniz. Aynı bölgede yer alan St. George Kilisesi'ni de ziyaret edebilirsiniz.

Atina'da Şehir İçi Ulaşım

Atina'da toplu taşıma ağı oldukça gelişmiş durumdadır. Tramvay ve otobüs hatları ile entegre edilmiş oldukça geniş bir metro ağına sahip olan şehirde, ulaşım ücretleri sefer sayısına göre değil kullanım saatine göre belirlenmektedir. Ulaşımınızı kolaylaştırmak için hava alanı metrosunu da kapsayan 3 günlük şehir pass kartlarına sahip olabilirsiniz. Aslında merkezi bir konumda konaklayarak istediğiniz her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz ancak yürümekten fazla hoşlanmıyorsanız, seyahatinize ekstra bir konfor eklemek için Atina araç kiralama seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Atina ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Atina'da Konaklama

Tarihte misafirperverlikleriyle nam salmış Atinalılar, bu geleneksel değerlerini hala korunmaktadır. Tarihi ve çağdaşlığı harmanlayan şehirde, çoğu 1960 ve 70'lerde inşa edilmiş olan oteller, Olimpiyat Oyunları için yeniden tadilata sokulmuş, şehir giderek daha modern bir görünüme kavuşmuştur. Atina'da geniş bir fiyat yelpazesine sahip bir çok otel bulabilirsiniz. Bütçenize göre tercih edebileceğiniz tasarım harikası butik otellerden minik hostellere kadar çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Sitemizdeki Atina otel arama modülü sayesinde bütçenize ve zevkinize en uygun olan oteli kolaylıkla seçebilirsiniz. Özellikle Plaka, Syntagma Meydanı, Psiri, Kaokaki ve Metaxourgeio, şehir merkezinde olan konumları ile tercih edebileceğiniz konaklama bölgeleridir.

Atina'da Hava Durumu

Yumuşak bir iklime sahip Atina'da hava durumu genelde Türkiye ile benzerlik göstermektedir. Havanın ılık ve sokakların insanlarla dolu olduğu bir atmosferde gezmek isteyenler için ilkbahar ve sonbahar ayları ideal olacaktır.

Atina uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Atina Otelleri