Uçuş Durumu

Atlasglobal, tarifesiz iç - dış hat uçuşlar ve kargo taşımacılığı gerçekleştirmek üzere 2001 yılında Öger Holding tarafından kuruldu. İki uçak ile faaliyete başlayan Atlasglobal, filosunu toplam 26 uçağa çıkardı. Şimdilerde 35 farklı ülkede 50'den fazla noktaya uçuş gerçekleştiren Atlasglobal, Türkiye içerisinde ayrıca Rusya, Asya, BDT Bölgesi, Orta Doğu ve Avrupa'ya tarifeli uçuşlar gerçekleştiriyor.

Uçuş esnasında yolcular, Atlasglobal ayrıcalığını ve hizmet kalitesini hissediyor. Deri koltuklar, özenle seçilmiş ikram servisi, uçuş boyunca faydalanabileceğiniz video ve audio sistemi uçuşunuzu keyifli hale getiriyor. 

Atlasglobal, havalimanına gidiş ve gelişler için yolcularına ücretsiz servis imkanı sağlıyor. Tüm servislerde, servis saatinden 10 dk. önce hareket noktasında olunması gerekiyor. Servis kullanımı için uçuşunuza ait elektronik bileti veya cep telefonunuza gelen kısa mesajı ilgili görevliye göstermeniz gerekiyor. Fulltrip uçak bileti servisiyle tekerlekli sandalye ve yemek talebi oluşturabilir, hava yolu üyelik kartlarınızı kullanarak puanlarınızı biriktirmeye devam edebilirsiniz.

AtlasGlobal Check-in

Atlasglobal yolcusuysanız check-in işlemlerinizi tercihinize göre online check-in, kontuar check-in, kiosk check-in ve otelde check-in olarak dört farklı sistemde gerçekleştirebilirsiniz. Otel check-in işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için havayolunun  web sitesine göz atabilirsiniz.

Kontuar check-in işlemlerinde, uçuşunuzdan 1 saat önce, Kıbrıs uçuşlarınızdan 2 saat önce, dış hat uçuşlarınızdan ise 3 saat önce havalimanında olmanız gerekiyor. Bilet ve bagaj işlemlerinizi, iç hat uçuşlarında uçak kalkış saatinden 30 dakika, dış hat uçuşlarınızda ise uçak saatinden 1 saat önce tamamlamış olmanız gerekiyor.

Online check-in işlemlerinizi, Atlasglobal web sitesinde bulunan ‘Check-in’ seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz. Soyadı bilginizi ve PNR veya Rezervasyon numaranızı yazmanız yeterli olacak.

Kiosk check-inlerinde, cep telefonunuza, rezervasyon yaptırdıktan sonra gelecek bir 2D Barkod ile check-in işleminizi havalimanındaki AtlasGlobal kiosklarından da yapabilirsiniz. Kiosk makineleri İstanbul, İzmir, Bodrum, Antalya, Adana ve Ercan havalimanlarında bulunuyor.

AtlasGlobal Koltuk Seçimi

AtlasGlobal ile gerçekleştireceğiniz uçuşlarınızda koltuk seçiminizi web sitesi üzerinden yapacağınız check-in işlemleri sırasında gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca koltuk seçimlerinizi havalimanlarındaki kontuarlarda görevli aracılığıyla biniş kartınızı almadan da yapabilirsiniz.

AtlasGlobal filosunda yer alan uçaklarda koltuk mesafesi 77 cm. olarak belirleniyor. Deri koltuklar ise yolculuğunuza rahatlık ve keyif katmak için.

AtlasGlobal Bagaj Hakkı ve Ücretleri

AtlasGlobal yolcuları için bagaj hakkı ülkeye göre değişiklik göstermekte olup yolcu başına ortalama 20-40 kilo arasında değişiyor. Business sınıflar için ücretsiz ekstra bagaj hakkı artı 10 kilo.

El bagajlarında ise her havayolunda olduğu gibi AtlasGlobal de belli standartlar uyguluyor. Ekonomi sınıfında uçuyor iseniz, kabine almayı planladığınız bagajlarınız öncelikle ayak altına veya baş üstü kabin raflarına sığacak büyüklükte olmalı. El bagajı boyutları; 25x45x56 cm ölçülerinde ve ağırlığı maksimum 8 kg. olmalı. AtlasGlobal ile ekonomi sınıfında yolculuk yapacaksanız, ölçüler aynı olmakla beraber el bagajı için 16 kilo sınırı uygulanıyor.

AtlasGlobal, kabin bagajı işlemlerinde ise yolcudan ilave koltuk ücreti alıyor. Uçuş saatinden en az 24 saat önce yer rezervasyonu yapılan kabin bagajlarının maximum ağırlığı 75 kilo. Kabin bagajlarının uçak içine taşınmasından, yerleştirilmesine ve uçaktan indirilmesinde ise yolcu sorumlu.

Atlas Global Yiyecek, İçecek ve İkram

AtlasGlobal ile yolculuğunuzda tüm ikramlardan ücretsiz faydalanıyorsunuz. Beslenme alışkanlıkları veya rahatsızlıkları doğrultusunda İstanbul çıkışlı uçuşlarda 48, diğer dış hat çıkışlarında ise 54 saat öncesine kadar olmak şartıyla dış hat yolcuları özel yemek talebinde bulunabiliyor. AtlasGlobal, 3 saat ve üzeri uçuşlarda yolcularına ‘Uçan Şef’ hizmeti sunuyor. ‘Uçan Şef’lerin hazırladıkları Türk ve dünya mutfağından sunulan ikramlar oldukça lezzetli. AtlasGlobal ikramlarında ülkelere göre değişmekte olup genel olarak alkol bulunuyor.

 

 

 

Diğer Hava Yolları

Atlas Global Uçak Bileti Yorumlar