Uçuş Durumu

Brüksel Uçak Bileti

Avrupa'nın ve Belçika'nın başkenti olan Brüksel, aynı zamanda dünyanın en yeşil ikinci başkentidir. Şehir, büyük bir bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkmıştır. Bunun için de şehre ''bataklığın içindeki yerleşim yeri'' anlamına gelen Brüksel ismi verilmiştir. Brüksel, toplamda 19 bölgeden oluşmaktadır. Avrupa Birliği ve NATO gibi önemli siyasi oluşumlara ev sahipliği yapan şehir çikolataları, modern mimarisi, lüks butikleri ve meşhur biraları ile sizi büyülemeye hazır! Brüksel, yılın her günü canlı ve hareketli bir şehir. Tiyatro, dans ve müzik mekanları, dinlenmek veya arkadaşlarınızla bir şeyler atıştırmak için gidip saatlerce oturabileceğiniz yemyeşil parkları ile pek çok kültürün bir arada bulunduğu Brüksel, oldukça kendine has bir seyahat deneyimi vaat ediyor! Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Brüksel'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Brüksel uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle THY ve Pegasus Havayollarından alacağınız İstanbul Brüksel uygun fiyata bilet ile Avrupa’nın gizemini keşfe çıkın!

Bruksel seyahatiniz için Belcika  vizesine ihtiyacınız olucak, Belçika vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Yunanistan Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Brüksel'de Gezilecek Yerler

Brüksel'in merkezi olarak kabul edilen Grand Place Meydanı, çevresindeki kafe ve restoranlarla ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Meydan çevresinde bulunan dükkanlardan alışveriş yapabilir, tarihi binaları inceleyebilir, muazzam fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Meydanın çevresinde gotik, klasik, modern ve rönesans etkilerini taşıyan yapılar bulunmakta. Manneken Pis heykeli ise Brüksel'in en ilginç simgelerinden biri. Şehre geldiğinizde, Central metro istasyonunu kullanarak ulaşabileceğiniz bu heykeli görmenizi tavsiye ediyoruz. Çeşitli hikayeleri olan heykelin tarihini de araştırabilirsiniz. Gotik mimarinin en ünlü yapılarından olan Saints Michel et Gudule Katedrali de görülmesini tavsiye ettiğimiz yapılardan bir tanesi. Farklı türde bir müze gezmek isterseniz, Brüksel Müzik Enstrümanları Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Uzun yıllar önce, farklı kraliyet aileleri tarafından yaptırılmış birbirinden güzel müzik enstrümanlarını bu müzede görebilirsiniz. Doğal alanlara ilgi duyanların, Cinquantenaire Parkı'na gitmelerini tavsiye ediyoruz. 30.000 hektarlık geniş bir alana kurulmuş olan park, şelaleleri, ev sahipliği yaptığı bitki türleri ve sanat eserleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Bu minik ama dopdolu şehirde, arabalarla ilgili bir müze de bulunuyor. Autoworld, her yaştan ve her kesimden turiste kapılarını açıyor. Bu müzede farklı marka ve modellere sahip 400 civarında araç görmek mümkün. Eski ve yeni araçların aynı ortamda sergilendiği müzede, hediyelik dükkanlardan minyatür arabalar satın alabilirsiniz. Yalnız uyaralım, koleksiyonerler bu müzeden kolay kolay çıkamayabilir!

Brüksel'de Şehir İçi Ulaşım

Çok büyük bir alana yayılmamış olan Brüksel'de, şehir içi ulaşım konusunda sorun yaşanmıyor. Gezilecek yerlerin birbirine yakın oluşu, şehrin toplam 1.050.000 kişiden oluşması, sık yapılan otobüs seferleri ve metro ağı gibi etkenler sayesinde, trafikte zaman kaybetme ihtimali oldukça düşük. Dolayısıyla araç kiralamak, ulaşım açısından tercih edilebilecek mantıklı seçenekler arasında bulunuyor. Sitemizde yer alan Brüksel araç kiralama modülü sayesinde dilediğiniz aracı kiralayarak konforlu bir ulaşımın keyfini sürebilir, bu minik tarihi kenti özgürce dolaşabilirsiniz.

Brüksel ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Brüksel'de Konaklama

Brüksel'de otel fiyatları, Avrupa'nın diğer ünlü şehirlerine oranla daha düşüktür. Turistlik yerlere kolay ulaşabilmek açısından, olabildiğince merkezi yerlerde konaklamanızı tavsiye ederiz. Grand Place Meydanı ve çevresi, şehirde konaklama için düşünebileceğiniz en merkezi noktadır. Burada konaklamak, size geziniz süresince pek çok avantaj sağlayacaktır. Gezilebilecek birçok tarihi ve turistik yere bu meydandan yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Brüksel, siyasetin merkezi olduğu için turist yoğunluğunu asla kaybetmeyen bir şehirdir. Bu nedenle, Brüksel'e seyahat etmeyi düşünüyorsanız, mutlaka erken rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Sitemizde yer alan Brüksel otel arama modülünü sayesinde, bütçenize ve zevkinize en uygun oteli kolaylıkla seçebilirsiniz.

Brüksel'de Hava Durumu

Genel olarak ılıman bir iklime sahip olsa da Brüksel'de hava, gün içinde değişebiliyor. Brüksel'e gitmek için en ideal mevsim, sıcaklıkların arttığı ve günlerin uzadığı bahar ve yaz ayları. Bu dönemde daha fazla gezip şehrin dokusunu daha yakından tanıyabilirsiniz.

Brüksel uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: