Uçuş Durumu

Cenevre Uçak Bileti

Cenevre, Fransa sınırı yakınında, Zürih kentinden sonra en yüksek nüfusa sahip olan, İsviçre’nin güneybatısında bulunan ve Fransızca konuşulan Suisse Romande bölgesinin en büyük şehridir. Çevresinde Alpler ve Jura dağları bulunan şehir, Cenevre Gölü’nün güneybatısında yer alan Rhone Nehri’nin çıkışının başında konumlanmıştır. 2012 yılı verilerine göre 188.634 nüfuslu şehir, büyük bir ticaret ve bankacılık merkezidir; çok sayıda milletler arası kuruluşun merkezinin bulunduğu, dünya çapında bir finans şehridir. Cenevre, aynı ada sahip Cenevre Kantonu’nun başkentidir ve resmi dili Almanca'dır. Bölgede Fransızca, İtalyanca ve Romanca da konuşulmaktadır. Halk, özellikle Fransızca konusunda biraz hassastır; İngilizce sorularınıza anlasalar bile Fransızca karşılık verebilmektedirler. Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olmasının yanı sıra aynı zamanda en yaşanılır kentleri arasında gösterilen Cenevre, Avrupa’nın tam göbeğinde olması sebebiyle her yere yakındır ve bu yüzden birçok turistin Avrupa turunun bir parçası haline gelmiştir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Cenevre'ye planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Cenevre uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip, İsviçre’nin gözde kenti Cenevre’de de yanınızda! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Cenevre ucuz uçak bileti ile Cenevre Gölü ve çok daha fazlasını keşfe çıkın!

Cenevre'de Gezilecek Yerler

Cenevre Gölü’nün kıyısında kurulmuş, sırtını Fransa Alpleri’ne vermiş olan bu şehir, dünyanın en kaliteli ve en yaşanılır şehirleri arasında 3. sırada yer alır. Göl gezintileri, büyük alışveriş merkezleri, lüks kafeleri, tarihin ve sanatın birleşimi olan yapıtlar ve yemyeşil doğası ile göz dolduran şehir, sizi bir kartpostalın içindeymişsiniz gibi hissettirecektir. 1160-1252 yılları arasından inşa edilmiş olan, şehrin en ünlü ana yapıtlarından St. Pierre Katedrali, geziniz için ilk durak olabilir. Kilisenin kulesine tırmanarak tüm Cenevre’yi ve Cenevre Gölü (Leman Gölü) manzarasını görme şansını yakalayabilirsiniz. Hemen ardından, 1955 yıllarında Cenevre’de çalışan bahçıvanlar tarafından tasarlanmış, 650 çiçek ile dekore edilen ve her mevsim farklı renk tonlarına bürünerek doğaya ayrı bir güzellik katan Çiçek Saatini görebilirsiniz. Tabii Cenevre’ye gelmişken Cenevre gölü kıyısında keyifli bir yürüyüş yapmayı da atlamayın. İsviçre ile Fransa arasında konuşlanmış olan Cenevre Gölünde otantik gemiler, yelkenler ve yat limanları gözünüze hemen çarpacaktır. Cenevre Gölü’nün Rhone Nehri ile birleştiği yerde ise Jet d’eau Fıskiyesi ile karşılaşacaksınız. Şehrin neredeyse her yerinden görebileceğiniz Jet d’eau Fıskiyesi yaklaşık 40 katlı bir binanın yüksekliği kadar su fışkırtır ve tüm şehre görsel bir şölen yaşatır. Cenevre’yi ikiye bölen nehirlerden birinin üzerinden geçerek şehri birbirine bağlayan Mont-Blanc Köprüsü üzerinden Alplerin muazzam manzarasını seyretmek mümkündür. Büyük Tiyatro ve konservatuar binaları bu bölgede görülmeye değer yerler arasındadır. Geziniz sırasında alışverişe de vakit ayırmak isterseniz Alışveriş Cenneti şeklinde tabir edilen Rue de Rhone sizleri bekliyor olacak. Kızıl Haç ve Kızıl Ay Müzesi, Ariana Müzesi, İngiliz Bahçesi, Neuve Meydanı, Reform Müzesi ve Kırık Sandalye Anıtı da görülmeye değer yerlerdir. Yeteri kadar vaktiniz varsa sanatçıların eserlerini sergilediği ve sokak gösterilerinin yapıldığı bohem bir semt olan Carouge bölgesini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Cenevre'de Şehir İçi Ulaşım

Cenevre’ye geldiğinizde hava alanına iniş yaptıktan sonra size verilen ücretsiz biletlerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Küçük bir şehir olduğu için şehir merkezinden gitmek isteyeceğiniz yerlere ulaşımınız çok kolay olacaktır. Taksi fiyatları biraz pahalı olduğu için toplu taşıma daha ekonomiktir. Şehirde 6 adet tren hattı bulunmaktadır ve buna ek olarak otobüsler de ulaşım için ikinci seçeneği oluşturur. Biraz keyif yapmak isterseniz de Le Mans gölünde 4 hatta sahip olan taksi botlarla seyahat edebilirsiniz. Bunun dışında Cenevre araç kiralama seçeneğinden de yararlanabilir ve şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Cenevre ulaşım haritasından şehre daha detaylı bakış atabilirsiniz.

Cenevre'de Konaklama

Cenevre genel olarak pahalı bir şehirdir ve şehir dışında konaklamayı düşünseniz bile, fiyatlar arasında çok büyük fark olmayacaktır. En uygun otelleri, Cornavin Tren Garı civarında bulabilirsiniz. İsviçre Frangının geçerli olduğu şehirde konaklama ücretleri 41 CHF, yani ortalama 150 TL'den başlar. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerine sitemizde yer alan Cenevre otel arama modülü ile ulaşabilirsiniz. Akşam yemeklerini restoranda yemeği bir kültür haline getiren Cenevre halkına eşlik etmek isterseniz, siz de güzel bir restoranda kendinize yer ayırabilirsiniz. Fransa ve İtalya mutfağından meydana gelen Cenevre mutfak kültüründe, bölgelere göre farklı lezzetlerle de karşılaşmanız mümkün. Bu yüzden şaraptan peynire, çikolatadan pizzaya birçok farklı seçeneğe, hatta kebaba bile rastlayabilirsiniz. Şehrin zenginliğini restoran ve kafelerde de hissetmek mümkün.

Cenevre'de Hava Durumu

Cenevre’de yarı ılıman, yarı Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları sıcak ve nemlidir. Sıcaklık 25 – 30 derece civarındadır ve bol yağış görülür. Eylül ayında hava soğumaya başlar ve Kasımdan itibaren soğuklar ciddi bir şekilde artar. Kış aylarında hava sıcaklığı 0 derecenin üstüne çıkmaz; -10 dereceye kadar düşebilir. Yani mevsim ne olursa olsun yanınızda şemsiye ve yağmurluk bulundurmanız, değişen hava şartlarından korunmanıza yardımcı olacaktır.

Cenevre uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak gideceğiniz döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.