Uçuş Durumu

Doha Uçak Bileti

Doha, dünyanın en zengin ülkesi olan Katar'ın başkentidir. 1.350.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehridir. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan Doha, özellikle akşamları muazzam gökdelenlerin ışıkları ile farklı boyutta bir güzelliğe ve görsel şölene davetiye çıkarmaktadır. Resmi dili Arapça olsa da, İngilizce de yaygın olarak konuşulmaktadır. Kullanılan para birimi Riyal'dir. Ülkenin Türkiye ile arasında saat farkı bulunmamaktadır. Petrol zenginliği ile dikkat çeken, modern ve lüks mimariyle birbirinden farklı birçok yapıya sahip şehir, dünya turizminin de dikkatini çekmektedir. Ayrıca kişi başına düşen milli gelir oranlarının dünya üzerinde en yüksek olduğu ülkedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Doha'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Doha uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip avantajları ile Katar’ın başkentinde unutulmaz bir deneyim yaşamaya hazır mısınız? THY, Qatar ve Emirates’ten alacağınız İstanbul Doha uygun fiyatlı bilet ile Basra Körfezi’nde eşsiz bir maceraya atılın!

Doha'da Gezilecek Yerler

Doha, modern ve lüks mimariyi sevenler için eşsiz bir şehirdir. Doha'nın en önemli simgesi olan İslam Eserleri Müzesi, mimari güzelliği ve tasarımı ile en fazla dikkat çeken yapılar arasındadır. Yapay bir ada üzerine kurulu müzenin içerisinde birbirinden kıymetli fildişi örnekleri, el yazmaları ve değerli taşlar bulunmaktadır. Görmeye değer başka bir yer de, şehirdeki gökdelenler arasından sıyrılan Eski Pazar'dır. En az 100 yıllık geçmişe sahip olan pazar, yakın zamanda yeniden restore edilmiştir. Dikkat çeken başka yapılardan sayılabilecek, 980 kişi kapasiteli Al Rayyan Tiyatrosu da bu pazar bölgesinde yer almaktadır. Katar'daki lüks yaşama şahit olmak isteyenler, yapay bir ada üzerine kurulu The Pearl'ü görmelidir. Bu ada, ülkede mülk sahibi olmak isteyen yabancılara izin verilen ilk bölge olmasıyla dikkat çekmektedir. Yürüyüş yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Korniş sahil yolu ise nefes alıp eşsiz fotoğraflar çektirebileceğiniz yerlerden biridir. Birbirinden güzel mimari yapılara ev sahipliği yapan West Bay bölgesi, Katar'ın en önemli ticari merkezi olarak görülmektedir. Doha Kulesi bölgenin en dikkat çeken yapısıdır. İmam Muhammed Bin Abdulvahap Camisi, şehirdeki en ilginç mimariye sahip yapılar arasındadır. 30.000 kişinin aynı anda ibadet edebildiği ve 90 kubbesi bulunan caminin 3 ana girişi, 17 yan girişi mevcuttur.

Doha'da Şehir İçi Ulaşım

Doha, petrol zengini bir ülkenin şehri olduğundan yerli halk pek fazla toplu taşıma aracı kullanmamaktadır. Fakat buna rağmen şehir içi ulaşım sistemi oldukça gelişmiştir. Çöl iklimi nedeniyle şehirdeki tüm otobüsler klimalıdır. Şehir halkı genel olarak taksileri tercih etmektedir. Ayrıca aileler için kadın şoförlü taksilerde mevcuttur. Fakat fiyat olarak diğer taksilerden farklıdır. Kredi kartı ve ehliyetiniz varsa özel araç da kiralayabilirsiniz. Doha'yı sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Doha araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Doha ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Doha'da Konaklama

Doha'da her bütçeye hitap eden konaklama alternatifleri mevcuttur. Tercihiniz göçmenlerin yoğun olduğu bölgelerden yana ise Corniche ve West Bay sizin için ideal olacaktır. Yerel halkın yaşadığı, daha düşük bütçeli alternatifler sunan bölgeler arasında Souq Waqif sayılabilir. Banana Adası, Doha'ya 20 dakikalık mesafede olup birçok kiralık daire, hostel, apart ve otele sahip bölgelerden biridir. 300 metre yükseklik ve 360 ​​derece panoramik manzarası ile dikkat çeken The Torch Otel, şehrin en ikonik otelidir. Sitemizde yer alan Doha otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu tercih edebilirsiniz.

Doha'da Hava Durumu

Doha'nın çöl iklimine sahip olması, yaz aylarının genel olarak sıcak geçmesine neden olmaktadır. Seyahat için en ideal dönem, nem oranlarının düştüğü Haziran ayıdır. Doha'da kış ayları az da olsa yağışlı geçmektedir. En düşük sıcaklık değerleri ise 7 derecedir.

Doha uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: