Uçuş Durumu

Havana Uçak Bileti

Havana bilindiği gibi Küba'nın başkentidir. 2.2 milyon nüfusa sahip Havana, hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Havana'nın en temel geçim kaynağı şeker kamışı, puro ve mısırdır. Şehir, Küba'nın en önemli endüstri bölgesidir. Ayrıca Latin Amerika'nın geleceğe yönelik turizm merkezidir. Uzun yıllar İspanyol sömürgesi altında kalan Havana'nın bazı sokaklarında İspanyol etkisi hala görülmektedir. Şehrin ana dili İspanyolca'dır. Havana aynı zamanda çeşitli yer altı kaynaklarına da sahiptir. Şehirde geçmişte sayıca fazla olan gece kulüpleri ve kumarhaneler,1959'daki Küba Devrimi'nin ardından kapatılarak yasaklanmıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Havana'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Havana uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Küba’nın ve puronun başkenti Havana’ya, Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok daha kolay! THY, Air France, KLM’den alacağınız İstanbul Havana uygun fiyatlı bilet ile Amerikan arabaları cenneti bir tık uzağınızda!

Havana'da Gezilecek Yerler

Havana, komünist yönetimin hala sürdüğü Küba'nın en çok turist çeken bölgesidir. 12 kilometrelik alanla dünyanın en büyük 31. meydanı olan Devrim Meydanı, günümüze dek süregelen bir çok gösteri ve etkinliğe ev sahipliği yapmıştır. Jose Marti anıtı, meydanın en önemli simgesidir. Ayrıca Che'nin demirden silueti, Jose Marti Ulusal Kütüphanesi ve Küba Ulusal Tiyatrosu da görülecek yerler arasındadır. Şehirde gezebileceğiniz çok fazla müze mevcuttur. Bunlardan en önemlisi Capitolio Nacional'dır. Yapımı 5000 işçi ile üç yılda tamamlanmıştır. Havana'nın en eski meydanı olan Plaza de Armas, askeri geçit törenleri ve konserlere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde bu meydanda, Pazar günleri hariç haftanın her günü ikinci el kitaplar satılmaktadır. Ayrıca Che'nin otomobilinin yer aldığı Otomobil Müzesi bu meydanda bulunmaktadır. Bir diğer önemli cadde olan Calde Obispo'nun Plaza de Armas'ın içinden geçiyor olması, caddeyi eskiye nazaran daha işlek hale getirmiştir. Sahilde yer 8 kilometrelik Malecon yürüyüş yolu ise, akşamları özellikle gençlerin toplanarak eğlendiği ve yürüyüşe çıktığı yerdir. Şehirdeki diğer önemli duraklardan biri de Devrim Müzesi'dir. Müzede yazılmış hikayeler ve objelerle Küba Devrimi'nin tarihi incelenebilmektedir. Bu nedenle yıl boyunca binlerce turistin akınına uğramaktadır. Katedral Meydanı ve Eski Meydan da görmenizi tavsiye ettiğimiz rotalar arasındadır.

Havana'da Şehir İçi Ulaşım

Havana da şehir içi ulaşım otobüs, coco ve taksilerle sağlanmaktadır. Ayrıca şehirde yürüyerek müzikle dolu sokakları gezmek size keyif verecektir. Farklı ve eğlenceli ulaşım araçlarından biri de 1950'lerden kalma taksi hizmeti veren Amerikan otomobilleridir. Şehirde otobüs ağı oldukça geniştir. Sık seferler sebebiyle duraklarda fazla beklemezsiniz. Cocolar, üç tekerlekli motosikletten yapılmış ekonomik araçlardır. Havana'da da 'hop on-hop off' tipi turistik araçlar mevcuttur. Dilerseniz sitemizde yer alan Havana araç kiralama hizmetimizden yararlanarak kendi aracınızla istediğiniz gibi gezebilirsiniz

Havana ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Havana'da Konaklama

Havana da konaklayabileceğiniz iki alternatif bulunmaktadır: İsterseniz şehir merkezinde yer alan otellerde, isterseniz Casa Particular'da kalabilirsiniz. Ayrıca her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Havana otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz. Oteller ortalama olarak lüks ve konforludur. Havana'nın önemli ayrıcalıklarından biri, bazı otellerin internete erişiminin olmasıdır. Tabii bu hizmet ücretlidir. Casa Particular'ı tercih edecekseniz, bu size yerli halkla iç içe olma imkanı sunan bir seçenek olacaktır. Casa Particular, devlet kontrolünde olan, gayet güvenli ve ucuz konaklama imkanı sunan evlerdir. Casa'ların gecelik fiyatı ise 30 Dolar ile 70 Dolar arasadır.

Havana'da Hava Durumu

Havana, tropikal iklime sahip bir şehirdir. Yılın en sıcak ayları Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül'dür. Bu aylarda sıcaklık 30 derecenin üstünde seyreder. Diğer ayların ortalama sıcaklığı ise en düşük 3 derecedir.

Havana uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: