Uçuş Durumu

Johannesburg Uçak Bileti

Afrika kıtasının en görkemli, en büyük ve çok kültürlü şehirlerinden biri olan Johannesburg gezi için ilgi çekici seçenekler sunmaktadır. Şehir 4,5 milyonluk nüfusu, yeraltı zenginlikleri ve ticareti ile dünyaca ünlüdür. Johannesburg diğer dünya şehirlerine kıyasla daha geniş bir alana yayıldığı için nüfus yoğunluğu düşüktür. Johannesburg halkının çoğunluğu siyahilerden oluşmakta ve bunların çoğu Soweto ile çevresindeki diğer gecekondu mahallelerinde yaşamaktadır. Beyaz nüfus yarım milyondan biraz fazladır ve Hollanda, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinin vatandaşlarından oluşmaktadır. Dört yüz bin civarında melez ve Asyalı olmak üzere diğer ırklar da kentin önemli renkleri arasındadır. İngilizce ortak dil olmakla beraber, çoğu yerli kendi dilini de konuşmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Johannesburg'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Johannesburg uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin incisi Johannesburg’a, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! THY, Emirates ve Qatar’dan alacağınız İstanbul Johannesburg uygun fiyatlı uçak bileti ile unutulmaz bir deneyim yaşamaya hazır olun!

Johannesburg'da Gezilecek Yerler

Johannesburg, kendisine uygun görülen altın kent lakabının hakkını veren bir şehirdir. Bu altın kent dinamik yapısı ve uluslararası karakteri ile şehre gelen turistleri kendisine hayran bırakmaktadır. Doğa ve şehir aşığı her türlü insanı alternatif, farklı ve eğlenceli etkinlikleriyle cezbetmektedir. Johannesburg'un sanat galerilerini, alışveriş merkezlerini, eğlence parklarını, müzelerini, doğal yaşam parklarını, ulusal parklarını ailenizle ve arkadaşlarınızla ziyaret edebilir ve gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Safari turuna katılabilir, vahşi yaşamı gözlemleyebilir ve buraya aşık olabilirsiniz. Çevre yerleri gezebilir, Magaliesberg'ten Soweto'ya sıcak hava balonu turuna çıkabilir, De Wildt'te çitaları, filleri, kuşları ve aslanları görebilir, Northcliff Hill'e çıkabilir, Hector Pieterson Memorial and Museum'a gidip Hector Pieterson ile ilgili detayları öğrenebilir ve şaşırabilirsiniz. Konfor bölgenizden ayrılıp Alexandra'yı keşfe çıkabilir, hatta birkaç günlüğüne gönüllülük yapabilirsiniz. Drakensberg dağına tırmanıp bu güzel coğrafyayı en tepeden izleyebilirsiniz. Ayrıca macera düşkünü biriyseniz adrenalini yüksek aktivitelerden bungee jumping ve skydiving sporlarını deneyebilirsiniz. Kentte gece hayatı oldukça dinamik, farklı ve renklidir. Kendi tarzınıza, müzik zevkinize göre Rosebank, Melville öğrenci semti, Braamfontein ve Newtown kültür alanı gibi yerlerde isteğinize cevap veren gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Yerel eğlence mekanlarında ve barlarda Güney Afrika müziğini keşfetmenizi öneririz.

Johannesburg'da Şehir İçi Ulaşım

Johannesburg, şehir içi ulaşım konusuna oldukça gelişmiştir. Johannesburg planlı bir şehir yapısına sahip olduğu için burada araç kullanmak oldukça kolayınıza gelecektir. Kentte bulunan araç kiralama şirketlerinden bütçenize ve zevkinize göre araç kiralayabilme imkanınız bulunmaktadır. Cabs Car Hire, First Car Rental, Europcar Car Hire gibi şirketler de mevcuttur. Şehir içi ulaşımınızı sağlamak için birçok ulaşım türünü tercih edebilirsiniz. Bunlardan birkaçı otobüs, tren, hızlı tren, taksi gibi seçenekleridir. Ayrıca şehri sakin sakin keşfetmek isterseniz sitemizde yer alan Johannesburg araç kiralama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Johannesburg ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Johannesburg'da Konaklama

Johannesburg, konaklama tesisleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. Johannesburg herkesin farklı ilgisine cevap veren tesisleri bünyesinde bulundurmaktadır. Bu nedenle kendi ihtiyacınıza göre lüks ya da mütevazı seçeneklerle sizi mutlu edecek birçok turistik tesis mevcuttur. Şehrin en kalabalık olduğu dönem olan yaz aylarında (Kasım-Aralık-Ocak-Şubat) konaklama fiyatları artışa geçmektedir. Nisan-Mayıs-Haziran-Eylül aylarında ise uygun fiyatlara yer bulabilir ve şehri ziyaret edebilirsiniz. Ruby Homes, Park Inn Sandton, Marion Lodge, Radisson Blu Gautrain Hotel, The Michelangelo Hotel, Legacy Guest Lodge ve Claires of Sandton Luxury Guest House gibi otellerde konaklayabilir, bu tesislerin sunduğu hizmetten faydalanabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra sitemizde yer alan Johannesburg otel arama modülümüzü de kullanabilirsiniz.

Johannesburg'da Hava Durumu

Johannesburg, Güney yarım kürede bulunduğu için kış aylarındaki sıcaklık oldukça düşüktür. Yaz aylarında ise hava genel olarak sıcaktır ve sıcaklıklar otuz dereceyi aşmaktadır. Kış mevsiminde hava sıcaklığı genellikle 10 derecenin üzerinde seyretmektedir. Kış aylarında özellikle geceleri hava genel anlamda soğuktur fakat nadiren de olsa sıfırın altına inerek don olayı görülebilmektedir. Bu nedenle gece - gündüz sıcaklık farkı oldukça fazla olmaktadır.

Johannesburg uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: