Uçuş Durumu

Kazablanka Uçak Bileti

Kazablanka, Fas ülkesinin 4 milyon nüfusa sahip en önemli ve en büyük şehridir. Kentin Atlas Okyanusu kıyısında bulunması ise manzarasına ayrı bir değer katmaktadır. Fas'ta yapılan ilk yerleşimler burada şekillenmiştir. Ülke uzun süre Fransız sömürgesi olarak kaldığından, ülkede Fransızca yaygın olarak konuşulmaktadır. Para birimi olarak dirhem kullanılmaktadır. Türkiye ile arasında iki saatlik zaman farkı vardır. Bu şehre seyahatte, Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu yoktur. Şehir, 1942 - Hollywood yapımı "Casablanca" filmi ile adını tüm dünyaya duyurmuştur. Modern mimarinin temellerinin atıldığı şehir, tarihi dokusu ve Doğu mistisizminin etkisiyle, gerçekten görülmeye değerdir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Kazablanka'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Kazablanka uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fas’ın beyaz kenti Kazablanka’ya, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! THY ve Royal Air Maroc’dan alacağınız İstanbul Kazablanka ucuz uçak bileti ile bambaşka bir kültür bir tık uzağınızda!

Kazablanka'da Gezilecek Yerler

Muhammed V Meydanı, Kazablanka'nın en dikkat çeken bölgesidir. Meydanda Fransız sömürgesinin etkileri hala görülmektedir. Şehrin en merkezi noktalarından biri olan Place des Nations Unies, lüks restoranları ve kemerli binaları ile kentin modern yüzüne tanık olmanızı sağlayacaktır. Casablanca filminde yer alan Hyatt Otel de bu meydanda bulunur. Twin Centre, şehrin en modern bölgelerindendir. Yüksekliği 115 metreyi bulan Twin Centre, Mağrip bölgesinin en yüksek binaları arasında yerini almaktadır. Ayrıca bina içerisinde beş yıldızlı otel, ofis ve iş merkezleri bulunmaktadır. Doğayla iç içe olmak isterseniz, şehrin en büyük parkı olan Parc de La Ligue Arabe'a gitmenizde fayda vardır. Parkın çevresi, palmiye ağaçlarıyla doludur. İslam dünyası için önemli yapılardan biri olan, aynı zamanda dünyanın en büyük üçüncü İslami ibadethanesi kabul edilmiş II. Hasan Cami, gezi listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. 210 metre uzunluğundaki dünyanın en uzun minaresi bu camide bulunmaktadır. Korniş sahil şeridi, kentin en hareketli noktasıdır. Dalgaların yüzme imkanı tanımadığı okyanus yerine, buradaki havuzlara girmek mümkündür. Kazablanka Katedrali de dikkat çeken bir diğer önemli yapıdır. 56 metrelik çan kulesine sahip katedral, geçmişte Hristiyan Katolik Katedrali olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise, kültür merkezi olarak hizmete devam etmektedir.

Kazablanka'da Şehir İçi Ulaşım

Kazablanka'nın gezilecek yerleri dağınık olduğu için, turistlerin şehri herhangi bir araç kullanmadan gezmesi biraz zorlaşmaktadır. Fakat buna rağmen, şehrin ulaşım adına sundukları tatmin edici seviyededir. Tren, tramvay ve otobüsler, istediğiniz her noktaya ulaşabileceğiniz toplu taşıma araçlarıdır. Şehrin pek çok bölgesinde, taksiler de hizmet vermektedir. Şehri ziyarete gelen turistler için büyük kolaylık anlamına gelen trenler, havaalanına sağladığı ulaşım imkanıyla, zamandan tasarruf avantajı sunmaktadır. Kazablanka'yı sakin sakin dolaşmak istiyorsanız, sitemizdeki Kazablanka araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Kazablanka ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Kazablanka'da Konaklama

Kazablanka'da pek çok otel alternatifi bulunuyor. Fiyatlar genel olarak otel standartlarına göre belirleniyor. Şehirde, her bütçeye ve zevke hitap eden konaklama yeri bulmak mümkün oluyor. Dört yıldızlı bir otelde gecelik konaklama için, kahvaltı dahil kişi başı 60 Euro civarlarında bütçe ayırmak yeterli oluyor. Daha uygun seçenekler için Marakeş bölgesinde yer alan "riad"lara göz atabilirsiniz. Riad adı verilen geleneksel Fas evlerinde konaklama fiyatları, günlük 12,5 Euro'dan başlıyor. Kazablanka, eski ve yeni şehir olmak üzere iki bölgeden oluşuyor. Tercihiniz ekonomik bir otelden yana ise, eski şehirde konaklayabilirsiniz. Seyahat bütçeniz yüksek ise, yeni şehirde bulunan yerleri konaklama için tavsiye ediyoruz. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere, sitemizde yer alan Kazablanka otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Kazablanka'da Hava Durumu

Kazablanka, Akdeniz iklimine sahip bir şehirdir. Bu nedenle, genel olarak yaz aylarında şehre gidilmesi tavsiye edilmemektedir. Nisan, mayıs, eylül ve ekim ayları, tatil için en ideal aylardır. Kasım ve mart aylarında şehir, oldukça fazla miktarda yağış almaktadır.

Kazablanka uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: