Uçuş Durumu

Lizbon Uçak Bileti

Lizbon, Portekiz'in en renkli, en hareketli, en büyük, en kalabalık şehri ve başkentidir. Diğer yandan köprüsü, tramvayları, yedi tepesi ve Haliç'i andıran görüntüsü ile İstanbul'a da benzetebileceğiniz bir kenttir. Avrupa'nın en yumuşak ve en ılıman iklimine sahip Lizbon, güzel havası ve gelişmiş ulaşım sistemi ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ülkenin resmi dili İspanyolca ile benzerlik gösteren Portekizce olup İngilizce de yaygın olarak bilinen diller arasında yer almaktadır. Ülkemiz ile Lizbon arasında iki saatlik bir fark vardır. Lizbon Türkiye'den iki saat geridedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Lizbon'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Lizbon uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Fulltrip güvencesiyle Avrupa’nın en batı ucunu, THY’den alacağınız İstanbul Lizbon ucuz uçak bileti ile keşfetmeye hazır mısınız?

Lizbon'da Gezilecek Yerler

Lizbon, gezilecek yerler konusunda oldukça zengin bir şehirdir. Alışveriş için Baixa Bölgesi'ni, gece hayatı için Bairro Alto Bölgesi'ni, tarihi yapılara şahitlik etmek için Alfama Bölgesi'ni gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne adını yazdırmış Kelem Kulesi ve Jeronimos Manastırı da önemli gezi durakları arasında yer almaktadır. Alfama Bölgesi tarihi bir bölge olup her gün geleneksel Portekiz müziklerini dinleyebileceğiniz ideal yerlerdendir. Bölge, renkli şirin yapılarıyla turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Nostaljik tramvaylar ile ulaşabileceğiniz bölgede ayrıca Fado Müzesi bulunmaktadır. Şehrin panoramik manzarasını merak ediyorsanız Elevator Santo Justa isimli, 45 metre yüksekliğe sahip asansör size oldukça yardımcı olacaktır. Lizbon'un önemli bölgelerinden biri olan Belem Bölgesi'nde, Portekiz'in yedi harikasından biri olan Belem Kulesi turistler için ilgi çekici yapılardan biridir. Kuleye giriş için 6 Euro'luk bir ücret talep edilmektedir. Yine Belem'de yer alan Jeronimos Manastırı, üç önemli Portekiz edebiyatçısının naaşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu manastıra da girişler ücretlidir. Haftanın her günü 10:00-18:30 saatleri arasında ziyarete açıktır. Bir başka dikkat çeken yapı, sahil kısmındaki Kaşifler Anıtı'dır. 1940 yılında yapılan anıt, 52 metre yüksekliğe sahiptir. Tejo Nehri üzerindeki 25 Nisan köprüsü ise size İstanbul'u hatırlatacaktır. Köprü yoğun olarak ulaşımın sağlandığı en önemli yapıdır.

Lizbon'da Şehir İçi Ulaşım

Lizbon'da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Nostaljik tramvaylar, metrolar, otobüsler ve bisikletler en fazla kullanılan ulaşım araçlarındandır. Tramvayların bilet fiyatı 2,85 Euro'dur. Metro bilet fiyatları 1,40 Euro'dur; bu biletler aynı zamanda otobüslerde de kullanılmaktadır. Şehirdeki taksi fiyatları diğer Avrupa şehirlerine oranla oldukça uygundur. Lizbon gezinizde nehir turuna çıkabileceğiniz feribotlar da mevcuttur. Ayrıca haftalık ve aylık limitsiz kartlar, ulaşım konusunda en ekonomik seçeneklerdendir. Lizbon'u sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizdeki Lizbon araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Lizbon ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Lizbon'da Konaklama

Lizbon, ziyaretçilerine çok çeşitli konaklama alternatifleri sunan bir şehirdir. Şehirde en lüks otellerden hostellere kadar birçok seçenek mevcuttur. Dolayısıyla turizmin bu gözde şehrinde uygun fiyatlı oteller bulmanız oldukça kolaydır. Konaklamak için en ideal bölgeler ise nehir kıyısında yer alan Commerce Square ve Baixe bölgeleridir. Ayrıca Bairro Alto, Alfama Bölgesi, Rossio Meydanı ve Pombal Meydanı da uygun konaklama merkezleri arasındadır. Şehirde bir diğer konaklama alternatifi ise günlük kiralanabilir dairelerin olmasıdır. Ayrıca sitemizde yer alan Lizbon otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Lizbon'da Hava Durumu

Lizbon, Gulf Stream etkisinin hissedildiği bir bölge olup en ılık kışların yaşandığı şehirdir. Turistik bir seyahat için en uygun dönem Mayıs-Ekim ayları arasını kapsayan dönemdir. Bahar ayları olarak kabul edilen Kasım, Mart ve Nisan ayları da ideal gezi dönemlerindendir.

Lizbon uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Lizbon Otelleri