Uçuş Durumu

Madrid Uçak Bileti

Madrid İspanya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Çok zengin bir tarihe sahip olmasına rağmen yaşamış olduğu iç sorunlar yüzünden bir çok yapısını koruyamamış ve tamamen modern mimariyle inşa edilmiştir. Genel tarihine göz attığımız zaman ise Roma İmparatorluğu tarafından kurulduğunu görüyoruz. II. Felipe 1561 yılında İspanya Krallığının başkentini Toledo'dan Madrid'e taşımış ve Madrid'in kaderinin değişmesine sebep olmuştur. Madrid bu tarihten itibaren İspanya'nın politik ve ekonomik anlamda merkezi haline gelmiş, ayrıca yeni kıtaların keşfiyle güçlenen krallığın, hatta Avrupa'nın en önemli şehri olmuştur. İspanyol Kraliyet Sarayı'na ev sahipliği yapan Madrid için Türkiye'nin Ankara'sı da diyebilirsiniz. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Madrid'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Madrid uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan İspanya’nın başkenti Madrid’e, Fulltrip konforuyla gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Madrid uygun fiyatlı bilet ile Manzanares Nehri bir tık uzağınızda!

Madrid'te Gezilecek Yerler

Edebiyattan müziğe, sanattan mimariye her şeyin ince ince işlendiği Madrid her zevke hitap ediyor. İspanya Krallığı'na ev sahipliği yapan Madrid'te saraylar, yürüme yolları, müzeler ve caddeler de dahil olmak üzere her şeyin sanat ve mimariyle bütünleştiğini görebilirsiniz. Ayrıca Madrid meydanların şehri. Madrid'in en prestijli müzesi olan Prado Müzesini görmek istiyorsanız, Dünya'nın en gözde bulvarlarından biri olan Paseo del Prado'da bulabilirsiniz. Prado Müzesi dünyanın en iyi klasik resim koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Madrid'in ikinci en büyük müzesi olan Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Merkezi Müzesi de Paseo del Prado'da bulunmakta. Özellikle çağdaş sanat akımının önemli eserlerine ev sahipliği yaptığı için ayrıcalıklı bir konumda. Paseo del Prado'nun sonuncu büyük müzesi Thyssen-Bornemisza, zengin bir koleksiyonla klasik ve çağdaş batı sanatına ev sahipliği yaparak konuklarını bekliyor. Batı Avrupa'nın en büyük sarayı Palacio Real (Plaza Royal) ise şehrin en fazla turist çeken noktalarından biri. Plaza Mayor meydanı, İspanya şehirlerine özgü bir meydan. Oldukça büyük olan meydanda döneme uygun pazarlar kurulur ve sokak gösterileri yapılır. Şehrin en önemli parkı Retiro Park, özellikle biraz dinlenmek hava almak için yazın çok keyiflidir. Pazar yerinden çok butik restoranlarıyla ünlü olan Mercado de San Miguel kapalı pazar yeri, İspanyol mutfağını tatmak için muhteşem bir yer. Santiago Bernabéu Stadyumu da futbol severler için görülmesi gereken yerlerden.

Madrid'te Şehir İçi Ulaşım

Madrid’in ana havalimanı Barajas’dır. Şehrin 12 km kuzey doğusunda yer alır. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için havaalanı ekspres otobüsleri, araç kiralama, metro ve taksi gibi birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Araç kiralamak istiyorsanız, Madrid araç kiralama modülünden yararlanabilirsiniz. Madrid, toplu ulaşım alanında dünyanın en iyileri arasındadır ve Londra’dan sonra Avrupa’nın ikinci büyük metro hattına sahiptir. Metro ve otobüslere aynı biletle binebilirsiniz. Metro, şehrin en popüler taşıma aracıdır. Madrid’in tren hattı şehir merkezi ile çevredeki köy ve banliyöleri birbirine bağlamaktadır. Şehir dışındaki tarihi ve gezilecek yerlere gitmek için bu trenleri kullanabilirsiniz.

Madrid ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Madrid'te Konaklama

Madrid otel fiyatları bakımından diğer Avrupa şehirlerine göre daha uygun durumda. Madrid'te konaklama için birçok alternatifiniz var. İsterseniz süper lüks yada lüks, isterseniz de bütçeli bir otel veya daha ekonomik olan hostelleri tercih edebilirsiniz. Eğer merkezi bir yerde konaklamak ve otelden çıkar çıkmaz yürüyerek her yere kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, size Gran Via bölgesindeki otelleri tavsiye edebiliriz. Bu bölge merkezde olmasına rağmen tahmin ettiğinizden daha ekonomik otellerle dolu. Madrid konaklama açısından oldukça ekonomik bir şehir. Gitmeden önce otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederiz. Madrid otel rezervasyonunuzu Madrid otel arama modülünü kullanarak da yapabilirsiniz.

Madrid'te Hava Durumu

Kara ve Akdeniz ikliminin hakim olduğu Madrid'te yıl boyunca kuru bir hava görülür. Yaz ve kış ayları arasında sıcaklık farkı oldukça yüksektir. Madrid'e yaz aylarında gitmek isteyenler için Haziran ayı idealdir. Sonbaharda ise yağışlar görülür. Kış ayları soğuk ve kuru geçer. Bahar ayarında ilk zamanlarda yağışlar görülür fakat şehrin her yerinde çiçekler açmaya başlar.

Madrid uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Madrid Otelleri