Uçuş Durumu

Maldivler Uçak Bileti

Resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu üzerindeki 1200 adadan oluşan bir devlettir. Ülkenin genel geçim kaynağı turizm ve balıkçılığa dayanmaktadır. Dünyanın en küçük başkentine sahip devleti olan Maldivler'de tatlı su kaynağı bulunmamaktadır; deniz suyu arıtılarak içme suyu elde edilmektedir. Adalar tropik bitkilerle örtülüdür. Deniz altı ise muhteşem güzellikte balıkları, mercanları, su altı canlıları ile eşsizdir. Türk misafirleri için Maldivler vize istememektedir. Dikkat edilen tek noktalar dönüş bileti ve otel rezervasyonunun olup olmadığı, pasaportun seyahatten en az altı ay önce alınmış olmasıdır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Maldivler'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Maldivler uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan rüyalar diyarı Maldivler’e, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! THY, Emirates ve Qatar’dan alacağınız İstanbul Maldivler ucuz uçak bileti ile cennet adaları bir adım uzağınızda!

Maldivler'de Gezilecek Yerler

Maldivler denince akla turkuaz denizlerle çevrelenmiş bembeyaz kumsallar, balayı tatilleri, romantik akşamlar, mercan adaları, göz alıcı güzellikleriyle su altını renklendiren tropikal canlılar gelir. Maldivler turunuza biraz daha anı katmak isterseniz önerilerimize kulak verebilirsiniz. Günümüzde cumhurbaşkanı çalışma ofisi olarak kullanılan Muliaage Sarayı, 1919 yılında Sultan 3. Muhammad Shamsuddeen ve oğlu prens Hassan Izzuddin tarafından yaptırılmıştır. Başkent Male'nin tarihi bölgesinde yer alır. 1658 yılında inşa ettirilen Cuma Sarayı, şehrin diğer tarihi eserlerinden birisidir. Yontma mercanlar kullanılarak yapılan cami, 2008 yılından itibaren UNESCO korumasına alınmıştır. Cumhuriyet Meydanı'nda konumlanmış İslam Merkezi, bünyesinde 5000 kişilik görkemli bir camiye ev sahipliği yapar. Ziyaretin serbest olduğu camide fotoğraf çekmek yasaktır. Geçmişte Sultan Sarayı'nın bulunduğu Sultan Parkı'nı da ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Sultan Sarayı'nın bugüne ulaşan yapıları Ulusal Müze olarak hizmet vermektedir. Müzede Buda tapınaklarının kalıntıları görülebilir. Maldivler'e kadar gelmişken deniz altını görmeden gitmek olmaz. Dalış meraklılarının favori merkezlerinden biri olan bölgede, hemen hemen bütün otellerde dalış merkezi mevcuttur. Deniz altında balina köpekbalıkları, mercan köpekbalıkları, hayalet vatozlar, rengarenk süngerler dalış deneyiminizde size eşlik edecektir. Gündüz daldınız; peki gece dalışlarında gün ışığında seçilmeyen canlıların tuttuğunuz ışıkta sizi karşılamasına ne dersiniz?

Maldivler'de Ulaşım

Maldivler'de ulaşım genel olarak atoller arası deniz yoluyla sağlanıyor. Kalacağınız otelin havaalanına uzaklığına göre paylaşımlı bot, deniz uçağı ya da özel bot kullanabilirsiniz. Deniz uçağının seçenekler içerisinde en pahalısı olduğunu belirtelim. Yerel adalar arasında hizmet veren feribotlar son derece ekonomik olsa da, üzerinde yalnız otellerin bulunduğu resort adalara hizmet vermiyor. Başkent Male oldukça küçük bir şehir olduğu için yürüyerek dilediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Maldivler tropik bitki örtüsü ile yürümek isteyenlere güzel bir parkur sunuyor. Tercih edenler için taksiler de mevcut. Dilerseniz tatilinizi planlarken Maldivler araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Maldivler ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Maldivler'de Konaklama

Gelir kaynaklarından başında turizm gelen Maldivler, konaklama açısından da zengin bir bölge. Balayı çifti iseniz otelinize önceden belirtmeniz durumunda tatlı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Başkent Male City en önemli konaklama bölgesi durumunda. Güney Male Atolü, dalış müdavimleri için, Kuzey Male Atolü ise aile tatilleri için ideal bölgeler. Maldiv tatilinizde dilerseniz beş yıldızlı otelleri tercih edebileceğiniz gibi, su üstü bungalovlarda da okyanusun tadını çıkarabilirsiniz. Hindistan cevizi ağaçlarıyla çevrili adacıkların üzerine kurulmuş otellerde konaklama imkanına da sahipsiniz. Rağbet gören bir bölge olması nedeniyle konaklamanın biraz maliyetli olacağını belirtmekte fayda var. Konaklama tercihlerinizi belirlerken Maldivler otel arama modülü size yardımcı olacaktır.

Maldivler'de Hava Durumu

Tropik ve muson iklim tiplerinin etkisi altında olan Maldivler, tüm yıl boyunca sıcaktır. Sıcaklıklar yılın her ayı 26 ve 32 derece arasında değişir. Ocak ve Mart ayları arası kurak sezon olarak bilinir. Nisan ayından sonra yağışlar etkili olur, ancak bir iki saatten fazla sürmez.

Maldivler uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Maldivler Otelleri