Uçuş Durumu

Mexico City Uçak Bileti

Mexico City, kuzey Amerika kıtasının güneyinde yer alan Meksika'nın başkentidir. 2250 metreye ulaşan yüksek bölgeleriyle şehir, dünyanın en yüksek başkentleri arasında yer almaktadır. Şehirde yoğun olarak İspanyolca dili konuşulmaktadır. Kullanılan para birimi ise Pesodur. Futbolu, tekilası, yemekleri, en eski medeniyetlerden kalan izleri ve büyük alışveriş merkezleriyle şehir, her sene çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Mexico City 1325 yılında kurularak, Aztek İmparatorluğu'nun başkenti olmuştur. İmparatorluk güçlendikçe, şehrin gelişmesi de artmıştır. Modern yapıların tarihi dokuyla bir arada bulunduğu şehirde, geçmişe doğru bir yolculuğa çıkmanız mümkün olmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Mexico City'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Mexico City uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Meksika’nın başkenti Mexico City’e, Fulltrip fırsatlarıyla seyahat etmek çok cazip! THY, Lufthansa ve KLM’den alacağınız İstanbul Mexico City ucuz uçak bileti ile bambaşka bir maceraya hazır olun!

Mexico City'de Gezilecek Yerler

Mexico City, geleneksel sokak pazarlarıyla ün kazanmıştır. Bu pazarlar, toplumun yapısının anlaşılması ve ucuz alışveriş yapılması için uygundur. Ülkeye ait geleneksel motiflerle süslenmiş dekoratif objeler, yerel kıyafetler, hediyelik eşyalar ya da farklı yiyecekler bu pazarlarda bulunabilir. Mexico City'ye gittiğinizde, tarihi meydanı görmeden dönmemeniz gerekiyor. Meydanda yer alan başkanlık sarayı ve Metropolitan katedrali, şehrin simge yapıları arasında. Başkanlık sarayı, oldukça uzun bir yapı. Kırmızı renkteki panjurlarıyla dikkat çeken yapı, zarif ve şık bir görünüme sahip. Dünyanın en büyük antropoloji müzesi de şehirde bulunuyor. Sadece Salı, Çarşamba ve Pazar günleri ziyarete açık olan ulusal antropoloji müzesini ziyaret etmenizi de tavsiye ediyoruz. Müze, doğal ortamları sevenlerin gitmekten keyif alacağı Chapultepec Park isimli yeşilliklerin ortasındaki yapının içinde yer alıyor. Aztek İmparatorluğu tarafından çekirge tepesi olarak adlandırılmış olan bu park, dünyanın en eski medeniyetini daha yakından tanımanızı sağlayabilir. Garibaldi Meydanı, sanata ve müziğe gönül vermiş ziyaretçilerin gitmesi gereken yerlerden. Bu meydanda, çok sayıda sokak müzisyeni bulunuyor. Birbirinden farklı tarzda üretimler yapan müzisyenleri dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Müzisyenlere para vererek, verdiğiniz parayla orantılı büyüklükte bir orkestranın sadece sizin için müzik yapmasını sağlayabilirsiniz. Sanatı romantik jestlere çevirmeniz, bu meydan sayesinde mümkün!

Mexico City'de Şehir İçi Ulaşım

Mexico City'de şehir içi ulaşımı daha hızlı hale getirmek için hizmet veren otobüs, taksi, metro, metrobüs ve ecobici bulunuyor. Otobüsler ve metrolar, ucuz olmalarının yanı sıra, şehrin tüm noktalarına gitmeleri nedeniyle de çok sayıda insan tarafından tercih ediliyor. Ecobici ise, ülkeye özgü bir bisiklet kiralama servisi. Bu servisten yararlanmak için günlük 100 peso civarında ödeme yaparak bilet satın almanız gerekiyor. Tüm bu seçenekler size uygun değilse, sitemizde yer alan Mexico City araç kiralama modülünü kullanabilirsiniz. Mexico City, araç kullanımına müsait şehirler arasında yer alıyor.

Mexico City ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Mexico City'de Konaklama

Mexico City, her sene çok sayıda turist ağırlayan bir şehir olduğundan, çok çeşitli konaklama seçeneklerini ziyaretçilere sunmaktadır. Metropolitan Cathedral of Mexico City, şehrin tarihi merkezidir. Şehrin en hareketli noktası bu bölgedir. Bölgeye yakın yerlerde konaklamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece turistik yerlere kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Hotel Zokalo, Hotel Metropol ve Hotel Castropol şehrin merkezinde yer alan, turistler tarafından beğenilen, kaliteli hizmet sağlayan ve her bütçeye hitap eden oteller arasında gelmektedir. Rezervasyonunuzu şimdiden yaptırmak için sitemizdeki Mexico City otel arama modülünü kullanabilirsiniz. Böylece, hızlı bir şekilde, isteklerinize ve bütçenize uyarak, beklentilerinizi karşılayan konaklama yerini bulabilirsiniz.

Mexico City'de Hava Durumu

Meksika, iki tarafı okyanuslarla çevrili bir ülkedir. Okyanus akıntılarından oldukça etkilenen ülkenin iklimini de akıntılar belirlemektedir. Mexico City, Aralık ve Ocak aylarında oldukça soğuk olmaktadır. Bu aylarda şehri gezmeye gitmenizi tavsiye etmiyoruz. Yağışların çok olduğu Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında da şehir turistler tarafından pek tercih edilmemektedir. Nisan ve Mayıs ayları, şehri gezmek isteyenler için idealdir.

Mexico City uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Mexico City Otelleri