Uçuş Durumu

Moskova Uçak Bileti

Moskova, Rusya'nın başkenti olup aynı zamanda ülkenin de kalbidir. Diğer yandan 860 yaşında bir kent olarak hala turizmin en dikkat çeken duraklarından biridir. Moskova, dünyadaki en pahalı şehirler arasında ikinci sırada yerini almaktadır. Ayrıca doğal güzellikleri ve gece hayatıyla da ilgi görmektedir. Birçok etnik kökene ev sahipliği yapan şehrin nüfusu ise on iki milyona yakındır. Moskova, dünya üzerindeki en yoğun ve en işlek metro hatlarına sahiptir. Eğitim ve bilim alanında birçok kurum mevcuttur. Moskova'da yaşayan milyarder sayısı diğer dünya şehirlerine oranla daha fazladır. Bu nedenle bu tarihi kent, en çok milyarderin yaşadığı şehir unvanına sahiptir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Moskova'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Moskova uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle THY ve Pegasus Havayolları'ndan alacağınız İstanbul Moskova uygun fiyatlı uçak bileti ile Rusya’nın başkentine unutulmaz bir yolculuğa çıkın!

Moskova'da Gezilecek Yerler

Moskova denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Kızıl Meydan'dır. Bu tarihi meydan, gezginler için seyahatlerin ilk noktası ve şehrin kalbidir. Meydan aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yerini almıştır. Meydanın arkasında yer alan Kremlin Sarayı ise dünya üzerindeki en önemli ve en gösterişli yapılar arasındadır. Saray, tarih boyunca birçok Çar'a ev sahipliği yapmıştır. Perşembe günleri hariç haftanın diğer tüm günlerinde ziyarete açıktır. Trafiğe kapalı bir alan olan Arbat Caddesi ise, tarih boyunca birçok sanatçıya esin kaynağı olmuştur. Caddede birbirinden farklı pek çok restoran, kafe ve bar mevcuttur. Moskova gezisinde vazgeçilmez bir diğer durak ise Aziz Vasili Katedrali'dir. Pek çok kişi için Rusya'nın sembolü konumundaki yapının sahip olduğu her bir kubbe, kazanılan zaferlere adanmıştır. Aziz Vasili Katedrali, Salı günleri hariç haftanın her günü ziyarete açıktır. 1930'da yapılan ve içerisinde Lenin'in naaşının bulunduğu Lenin Mozolesi, gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Pazartesi ve Cuma günleri hariç haftanın diğer günlerinde ziyarete açıktır. Mozole 18 ayda bir ziyarete kapatılır ve Lenin'in naaşına laboratuvar ortamında düzenlemeler yapılır. Mozoleye girişte cep telefonlarınızı bırakmanız zorunludur. Ayrıca Rusların ellerin cepte olmasını saygısızlık olarak addedeceklerini ve sizi uyaracaklarını ekleyelim!

Moskova'da Şehir İçi Ulaşım

Moskova, trafik açısından olukça yoğun bir şehirdir. Bu nedenle gitmek istediğiniz yerlere metroyu kullanarak ulaşmanızı tavsiye ederiz. Seferler sabah 5:30 itibariyle başlar ve gece 01:00'e kadar devam eder. Ayrıca otobüs ve troleybüsler de şehir içi ulaşımda tercihler arasındadır. Şehirdeki taksilerin sabit bir ücreti yoktur. Şoförle pazarlık etmenizde fayda olacaktır. Eğer bu tarih dolu kenti özgürce ve güven içinde gezmek istiyorsanız sitemizde yer alan Moskova araç kiralama modülünden faydalanabilir, zevkinize ve bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz.

Moskova ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Moskova'da Konaklama

Moskova, otel alternatifleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. Fakat çoğu turistin tercihi Red Square ve tarihsel mekanlara yakın olan yerlerdir. Metro istasyonlarına yakın yerler, size ulaşım açısından daha fazla vakit kazandıracaktır. Rus tarihinin ve kültürünün atmosferini deneyimleyebileceğiniz pek çok otel mevcuttur. Şehrin en güvenli bölgeleri Arbat Caddesi, Kızıl Meydan ve çevresi, Tverskaya ve Smolenskaya, Nikitskiy ve Lubyanskaya Meydanı'nın bulunduğu bölgelerdir. Ayrıca şehirde kiralık daire bulmak da oldukça kolaydır. Tatilinizi uygun fiyata getirmek istiyorsanız kiralık evleri de listenize ekleyebilirsiniz. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Moskova otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Moskova'da Hava Durumu

Moskova'nın tatil için en ideal ayları Nisan ve Mayıs aylarıdır. Fiyatlar yoğun talep yüzünden biraz artsa da, Haziran ayı da seyahat için oldukça keyifli olacaktır. Kasım ve Mart arası ise ülkenin en soğuk olduğu dönemdir. Kış tatili yapmak isteyenlere bu dönemi tavsiye ederiz.

Moskova uçak biletlerinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Moskova Otelleri