Uçuş Durumu

Nairobi Uçak Bileti

İngiltere tarafından 1899'da kurulan Nairobi, Kenya Cumhuriyeti'nin başkentidir. Afrika'nın sıcak iklimine eş olarak Nairobi'nin sıcak insanları, şehre gelen turistlerin yoğun olarak ilgisini çeken bir başka noktadır. Ülke uzun yıllar İngiliz sömürgesi altında kalmış olsa da 1963 yılında bağımsızlığa kavuşmuştur. Nairobi'nin temel geçim kaynağı çay ve kahvedir. Şehir merkezindeki devasa gökdelenlerin ve lüks yaşamın yanı sıra taşra yaşamı büyük oranda devam etmektedir. Nairobi, Doğu Afrika'nın hem en kalabalık hem de en popüler şehridir. Ülkenin resmi para birimi Kenya Şilini'dir. Konuşulan dil ise İngilizce ve Svahili'dir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Nairobi'ye planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Nairobi uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Kenya’nın başkenti Nairobi’ye, Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! THY’den alacağınız İstanbul Nairobi ucuz uçak bileti ile halk dilinde serin suların yeri olarak adlandırılan Nairobi, bir tık uzağınızda.

Nairobi'de Gezilecek Yerler

Nairobi, herkesin aşina olduğu safari turlarının dışında bambaşka bir dünyadır. Doğal yaşam alanları ile ilgi çeken şehrin gezi durakları arasında ilk sırada Nairobi Milli Parkı yer almaktadır. Şehrin yanı başında yer alan park her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. 1946'da kurulan park 117 kilometrelik bir alana sahiptir. Parka girişler ücretli olup yetişkinler için 50 Dolardır. Binlerce eserin yer aldığı Nairobi Milli Müzesi ise şehre gelen gezginlerin ikinci önemli durağıdır. Kenya'nın zengin tarihine ev sahipliği yapan müze haftanın her günü ziyarete açık olup girişler ücretlidir. "Afrika'nın Yazarı" unvanlı Karen Blixen'in evi (günümüzde müze hizmeti vermektedir), geniş bahçesi ile turistlere keyifli bir gezi imkanı sunmaktadır. Haftanın her günü açık olan müzede rehber eşliğinde turlar düzenlenmektedir. Kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan ve 2003 yılında kurulan GoDown Sanat Merkezi, Kenya'nın sanat ve medya merkezidir. Keyifli bir zaman geçirmek isterseniz sanat merkezini hafta sonları hariç saat 09:00 - 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Birçok yetenekli sanatçının buluşma merkezi olan Bomas Of Kenya ise geleneksel müzikler eşliğinde dans gösterilerinin sergilendiği merkezdir. Bomas Köyü olarak da adlandırılan merkeze girişler ise ücretlidir. Ayrıca Doğu Afrika Demiryollarının 1971'de açtığı Railway Museum, şehrin tarihi tren ve vagonlarının sergilendiği muazzam bir müzedir. Haftanın her günü açık olan müzeye girişler ücretlidir.

Nairobi'de Şehir İçi Ulaşım

Trafiğin yoğun olduğu Nairobi, şehir içi ulaşım konusunda oldukça gelişmiştir. Yerli halkın Matatu adını verdiği araçlar turistik geziler için idealdir. Ucuz ulaşım imkanı sunan Matatular'da ücret mesafeye göre belirlenmektedir. Ortalama olarak fiyat belirtecek olursak 40 Şilin diyebiliriz. Şehirdeki taksi sisteminde taksimetre kullanılmadığından şoförle sıkı bir pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. Havaalanına indiğinizde taksi ve otobüsler aracılığıyla şehir merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Fakat seyahatinize ekstra bir konfor eklemek isterseniz sitemizde yer alan Nairobi araç kiralama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Nairobi ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Nairobi'de Konaklama

Nairobi, yüzlerce konaklama alternatifine sahip bir şehirdir. Özellikle Gigiri bölgesi konaklamak için oldukça idealdir. Gigiri, iş seyahatine gelen turistlerin yanı sıra yeni evli çiftlerin ve gezginlerin vazgeçilmez durağıdır. Şehrin en iyi restoranları, alışveriş merkezleri, sinema ve bowling salonları bu bölgede yer almaktadır. Bölgede konaklanabilecek oteller arasında Tribe tavsiye edebileceğimiz bir tesistir. Otel odasına kapanmak yerine seyahatinize renk katmak isterseniz, lüks ve konforun bir arada harmanlandığı Nguruman bölgesindeki Shompole Otel'in çadırlarını tercih edebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Chyulu Hills National Park çevresindeki otellerdir. Burada bir yandan yabani hayata şahit olurken bir yandan da safari turlarına çıkabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan Nairobi otel arama modülümüzden bütçe ve zevkinize uygun konaklama alternatiflerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Nairobi'de Hava Durumu

Nairobi, tropikal iklime sahip bir şehir olduğundan Ocak ve Şubat aylarında şehir yemyeşil olur. Şehrin en yağışlı ayları ise Nisan ve Mayıs aylarıdır. En ideal tatil dönemi ise Ağustos ayından sonraki dönemdir.

Nairobi uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Nairobi Otelleri