Uçuş Durumu

Napoli Uçak Bileti

Napoli İtalya'nın üçüncü büyük şehri ve Campania bölgesinin başkentidir. İtalya'nın güneyinde yer alan Napoli, bir liman kentidir. İsim olarak "yeni şehir" anlamına gelmektedir. Tarihi, müzikleri, mimarisi ve farklı kültürel değerleri ile Avrupa'nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Eski tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirasları lisesinde yerini almıştır. Napoli'nin tarihi görüntüsü, kültürel dokusu ve dar sokakları, ziyaret edenlere farklı bir dünyanın kapısını açar. Dünya'nın en önemli tarih, kültür ve sanat miraslarına sahip olan Napoli, Vezüv Yanardağı ve Capri Filegri olarak bilinen iki volkanik bölge arasında konumlanmıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Napoli'ye planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Napoli uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Campania’nın başkenti Napoli’ye, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! THY’den alacağınız İstanbul Napoli uygun fiyatlı bilet ile liman kenti bir tık uzağınızda!

Napoli'de Gezilecek Yerler

Napoli İtalya için kültür ve tarihi açısından konuma sahiptir. Napoli'nin şehir merkezi tarihi değerlerinden dolayı UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. Eski şehrin en önemli caddesi Scannapoli Caddesi'dir. Scannapoli Caddesi daracık sokakları, kiliseleri ve eski meydanlarıyla tarihi açıdan turistler ile görmek suretiyle gören bir yerdir. İsa'nın doğumunu simgeleyen tablo ve oymalarıyla ünlü San Gregorio Armeno Caddesi'nde bir çok küçük sanat eserinin yapıldığı ve satıldığı bir caddesidir. Capodimonte Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Cappella Sansevero Müzesi'nde tarih ve sanatla ilgilenenlerin zaman ayırabileceği şehir müzelerindendir. Şehrin yerinde bir yer Piazzo Plebistico meydanı en ünlü meydandır. Kentin yeri yerinde San Gennaro Yeraltı Mezarlıkları da en çok ilgi çeken yerler arasındadır. Şehrin hemen altında yer alan, içeriye giren ve barındıran barındıran Sotterranea yeraltı şehir gezip görebileceğiniz yerlerdendir. Pompei antik kentinde ise cam kutuların içinde sergilenen taşlaşmış insanları görebilirsiniz. Pompei antik kentinde Apollo tapınağı, hamamlar, Vettii evi, Faun evi, forum, amfitiyatro gibi noktalar turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerdir. Vezüv Yanardağı ve Capri Adasını gör görmenizi tavsiye ederiz. Şehirde kültürel yapılar ve tarihi yerler birbirine çok yakın tempolu yer için her birini gezip görmek mümkündür. Pompei antik kentinde ise cam kutuların içinde sergilenen taşlaşmış insanları görebilirsiniz. Pompei antik kentinde Apollo tapınağı, hamamlar, Vettii evi, Faun evi, forum, amfitiyatro gibi noktalar turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerdir. Vezüv Yanardağı ve Capri Adasını gör görmenizi tavsiye ederiz. Şehirde kültürel yapılar ve tarihi yerler birbirine çok yakın tempolu yer için her birini gezip görmek mümkündür. Pompei antik kentinde ise cam kutuların içinde sergilenen taşlaşmış insanları görebilirsiniz. Pompei antik kentinde Apollo tapınağı, hamamlar, Vettii evi, Faun evi, forum, amfitiyatro gibi noktalar turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerdir. Vezüv Yanardağı ve Capri Adasını gör görmenizi tavsiye ederiz. Şehirde kültürel yapılar ve tarihi yerler birbirine çok yakın tempolu yer için her birini gezip görmek mümkündür.

Napoli'de Şehir İçi Ulaşım

Metro, otobüs, tramvay ve füniküler, Napoli’nin şehir içi toplu ulaşımında hizmet veren araçlar. Bunun dışında banliyölere ulaşım sağlayan trenler de var. 24 ya da 72 saatlik sınırsız ulaşım imkanı sunan biletlerden satın alabilirsiniz. Tek tek bilet almayı tercih ederseniz, her bilet 90 dakika içerisindeki yolculuklarınızda geçerli olabiliyor. Napoli’de taksiler biraz sorunlu. Resmi taksiler beyaz renkte. Resmi olmayanlar genellikle taksimetreyi çalıştırmayı ihmal ediyor ya da yüksek fiyat söyleyebiliyor. Bu sebeple taksimetre konusunda ısrarcı davranmanızı, mümkünse resmi taksilere binmenizi tavsiye ederiz. Napoli'de araç kiralama, trafik yoğun ve kuralsız olduğundan çok tavsiye edilmiyor. Kullanmayı yine de tercih ederseniz sürücülere dikkat etmenizde fayda var. Napoli araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Napoli ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Napoli'de Konaklama

Napoli, İtalya’nın diğer şehirlerine ya da kuzeyine göre daha ucuz konaklama imkanlarına sahiptir. Napoli'nin tarihi merkezi durumunda olan Centro Storico, konaklama açısından birçok alternatif bulundurmaktadır. Pek çok tarihi yer ve müzeyi içerisinde barındıran şehir merkezi, tüm aktivitelere yakın olabilmeniz ve kolay ulaşım sağlayabilmeniz açısından sizin için ideal olacaktır. Napoli'de konaklama seçenekleri arasında, gençlerin ve tarz sahibi ziyaretçilerin ilgisini çeken tasarım harikası hosteller ve Kraliyet Sarayı’nın bulunduğu bölge ile Sapaccanopoli Caddesi'nde bulunan konaklama seçenekleri sayılabilir. Sitemizde bulunan Napoli otel arama modülünden yararlanarak bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli bulabilir, yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.

Napoli'de Hava Durumu

Napoli'de ağırlıklı olarak Akdeniz iklimi yaşansa da subtropikal ikliminin etkileri de görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışlar yağışlı ve ılık geçer. Napoli'yi ziyaret etmek için en uygun zaman bahar aylarıdır.

Napoli uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz.