Uçuş Durumu

Phuket Uçak Bileti

Phuket, Tayland'ın en büyük adasında yer almaktadır. Şehir toplam olarak 570 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ortalama olarak her yıl 5 milyon kişinin akın ettiği Phuket, oldukça popüler tatil merkezlerindendir. Adanın en önemli gelir kaynağı turizmdir. Ayrıca dalış ve su sporları açısından en ideal yerdir. Phuket, Tayland'ın ünlü gece hayatının ise ikinci durağıdır. Phuket ile Türkiye arasında 4 saatlik bir zaman farkı bulunur. Tayland'da kullanılan para birimi Baht'dır. Resmi dil olarak Tayca kullanılır. Phuket, çokuluslu bir yapıya sahip olduğundan Malayca da konuşulan diller arasında yer almaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Phuket'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Phuket uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Tayland’ın en büyük adası Phuket’e, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok cazip! THY, Emirates ve Qatar’dan alacağınız İstanbul Phuket uygun fiyatlı uçak bileti ile Andaman Denizi sizleri bekliyor!

Phuket'te Gezilecek Yerler

Phuket, büyüleyici manzarası, beyaz kumlu sahilleri, tropikal iklimi ve ılık denizi ile turistlerin yoğun olarak ilgisini çeken tatil duraklarında biridir. Phuket'te toplam olarak 41 adet plaj bulunmaktadır. Ayrıca bazı plajlar dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Keyifle denize girebileceğiniz en gözde plajlar Kata Beach, Kamala Beach, Surin Beach ve Banana Beach'tir. Bir diğer önemli gezi noktası ise adalar bölgesidir. Phuket irili ufaklı 39 adaya sahiptir. Bunlardan bazıları dalış için müsait adalardır. Diğerleri ise huzur veren küçük kumsallardan ibarettir. Konaklama için lüks otellerin yanı sıra, bambu bungalov tarzı otel alternatifleri de bulunmaktadır. Adalardan bazıları ünlü Hollywood yapımı filmlere de ev sahipliği yapmıştır. James Bond karakteri ile tanınan Daniel Craig'in başrolünde oynadığı Altın Tabancalı Adam filmi Phang Nga Bay adasında çekilmiştir. Hatta film sonrasında adanın ismi James Bond Adası olarak ünlenmiştir. Phuket nüfusunun büyük bir bölümünün Budist olmasından dolayı şehirde çok sayıda tapınak bulunmaktadır. Wat olarak adlandırılan tapınaklar Budist tapınakları, Taoist tapınakları olarak adlandırılanlar ise Çin tapınaklarıdır. Ada üzerinde toplamda 29 Budist tapınağı bulunur. Seyahatiniz boyunca gitmenizi tavsiye edeceğimiz yerler arasında tapınaklar mükemmel mimarileri ile ilk sırada yer almaktadır. Şehir mimarisinde genel olarak Portekiz kültürünün izleri dikkat çekmektedir.

Phuket'te Şehir İçi Ulaşım

Phuket, Tayland'ın diğer bölgelerine nazaran şehir içi ulaşımda oldukça pahalı bir bölgedir. Ulaşım araçları arasında sarı ve kırmızı renkte taksiler, limuzin adı verilen klimalı taksiler, merkezde hizmet veren mikro otobüsler ve song taew adı verilen mavi lokal otobüsler yaygın olarak kullanılan araçlarıdır. Tercihiniz geleneksellikten yana ise, Tayland tuk-tuk'larıyla bir gezintiye çıkmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca cip ve motosiklet kiralama imkanları da mevcuttur. Phuket'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Phuket araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Phuket ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Phuket'te Konaklama

Phuket'te farklı lokasyonlarda pek çok alternatif bulunur. Fakat turist yoğunluğunun fazla olduğu aylarda yer bulmak zor olduğundan rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı tavsiye ederiz. Adada 3, 4, 5 yıldızlı oteller, tatil köyleri, hosteller ve pansiyonlar mevcuttur. Patong Plajı, Kata Plajı, Karan Plajı, Surin Plajı, Kamala Plajı gibi pek çok bölgede bütçenize uygun çok sayıda otel vardır. Ayrıca plaj bölgelerinde yer alan otellerde, daha iyi bütçeli konaklama tesisi için Phuket Town bulunmaktadır. Phuket Town'u tercih ettiğiniz takdirde ulaşım için otobüs ve motor kullanmanız gerekmektedir. Sitemizde yer alan Phuket otel arama modülüne kriterlerinizi girerek pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Phuket'te Hava Durumu

Phuket'te tropikal muson iklimi görülmektedir. Yıllık boyunca görülen en yüksek sıcaklık 32, en düşük sıcaklık ise 25 derecedir. Tatil için en ideal dönem ise Kasım ve Şubat ayları aralığıdır. Ayrıca Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları da tercih edebileceğiniz dönemlerdendir.

Phuket uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Phuket Otelleri