Uçuş Durumu

Singapur Uçak Bileti

Singapur, Malay Yarımadası’nın güney ucunda, ekvatorun kuzeyinde yer alan bir ada ülkesidir. Kuzeyde Malezya'nın Johor eyaleti, güneyde ise Endonezya'nın Riau Adaları ile çevrili bu şehir devleti siyasi ve ekonomik yapısı, altyapı imkanları, gelişmiş hizmet sektörü ve geniş ticaret ağı ile kişi başına düşen milli gelirde dünyanın altıncı zengin ülkesidir. Gökdelenlerin çatısında dahi bahçe bulunduran bu ülke ‘’Bahçe içindeki Ülke ‘’ adıyla sık sık anılmaktadır. Yasaklarıyla da oldukça meşhur olan Singapur, farklı kültürü, tropik iklimi ve özellikle de vizesiz gidilebilmesi sebebiyle son zamanlarda seyahat için düşünülen ülkeler arasında popüler bir yer almıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Singapur'a planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Singapur uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip, Singapur’da da yanınızda! THY ve Singapur Airlines’dan alacağınız İstanbul Singapur ucuz uçak bileti ile bambaşka bir kültüre seyahat edin!

Singapur'da Gezilecek Yerler

Nefis doğası, harika tema parkları ve düzenli yerleşimi ile Singapur’da çok yorulmadan gezinizin tadına varabilirsiniz. Denizin doldurulup dünyanın en lüks seyahat yerlerinden biri haline gelen Marina Bay ilk durağınız olabilir. Singapur nehri boyunca uzanan alanda Singapur’un simgesi Merlion heykeli, Esplanade tiyatrosu, Gardens by the bay, ArtScience Museum ve diğer bir çok görülesi yer hemen yakınınızda olacak. Seyahatlerimizin vazgeçilmezi hediye faslı için en uygun yer Chinatown olacaktır. Sevdiklerinize hediye seçerken kendinizi de şımartmayı unutmayın tabii. Chinatown’a gelmişken Chinese Heritage Centre, Sri Mariamma, Buddha Tooth Relic ve Thian Hock Keng Tapınaklarını da görmeyi ihmal etmeyin.Geziniz sırasında keyfinize keyif katmak isterseniz Singapur’un bahçesi lakaplı Sentosa adasına mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Tamamı insan yapımı olan rekreasyon alanı ve eğlence kompleksi aktiviteleri ile belki de bir haftanın yetersiz kalacağı bir yerdir. Singapur’a gelmişken meşhur Orchard Road ziyaret edilmeden olmaz. Alışveriş merkezleri ve ünlü mağazaların iç içe bulunduğu bu uzun caddede yorulduğunuz zaman soluklanabileceğiniz bol miktarda kafe de mevcut. Eğer yeterince vaktiniz varsa Little India, Clarke Quay, Botanik Parkı, Gardens by the bay, Kampong Glam, Singapore Hayvanat bahçesi, Botanik Park ve gece safarisini görmeyi ihmal etmeyin. Küçük olmasına rağmen gezilecek çok fazla yere sahip olan Singapur’un her seferinde sizi şaşırtacak bir ülke olarak hafızanızda kalacağına eminiz.

Singapur'da Şehir İçi Ulaşım

Singapur büyük bir toplu taşıma ağına sahiptir. Ülkeye gelir gelmez hemen bir EZ – Link toplu taşıma kartı alın ki metro ve otobüslere binerken bozuk para aramak zorunda kalmayın. Üstelik bu kartı bazı taksi ve 7eleven gibi marketlerde para yerine de kullanabilirsiniz. Ülkenin ana havalimanı olan Changi Airport’tan başlayarak hemen her noktaya metro ile gitmek ekonomik ve hızlı bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Metro trenlerinin geneli her gün sabah 05:30’dan gece 24:00'e kadar hizmet vermektedir. Şehri göre göre gezmek isterseniz de halk otobüsleri ve taksilerle de seyahat etme imkanınız var. Turist toplu taşıma kartı alarak günlük 8 SGD’ ye Singapur’da sınırsızca seyahat edebilirsiniz. Tabii ülkede gece ve gündüz fiyat uygulamasına dikkat etmelisiniz. Gece yarısı ulaşım %50 zamlı yapılmaktadır. Saat sınırlaması olmadan keyfinize göre gezinizi sürdürmek için ise Singapur araç kiralama modülümüzden faydalanabilirsiniz.

Singapur ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Singapur'da Konaklama

Singapur’da yüzlerce otel bulunur ve bu otellerin büyük çoğunluğu şehrin ünlü alışveriş caddesi olan Orchard Road, gece hayatıyla meşhur Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri, Çin mahallesi Chinatown ve şehrin simgeleri olan Merlion heykeli ile Marina Bay bölgelerinde yer alıyor. Singapur’un küçük bir yer olması, sizi kalacağınız yer konusunda tereddütte bırakmayacak gibi dursa da aslında gidiş amacınıza ya da vakit geçireceğiniz yere göre otel seçmeniz hem ulaşım konusunda kolaylık sağlayacak hem de iş çıkışı saatinde zor bulunan taksi derdini azaltmış olacaktır. Tabii otellerin de oldukça pahalı olduklarını düşünürsek iyi bir seçim size ciddi tasarruf ettirebilir. Konaklama konusunda karar vermenize yardımcı olacak diğer bir etken de Singapur’un gelişmiş metro sistemi. Metro ile şehrin dört bir yanına kolay ulaşım sağlayabilirsiniz ve bu nedenle otelinizin metro duraklarına yakın olması size büyük fayda sağlayacaktır. Dhoby Ghaut bu yüzden ilk tercihiniz olabilir. Burası şehrin ünlü alışveriş caddesi olan Orchard Road’un başlangıç noktasıdır ve bu yol üzerinde birçok otel bulabilirsiniz. Tercihiniz biraz daha ekonomik bir konaklamadan yana ise Chinatown ve Little India bölgeleri tam size göre diyebiliriz. Singapur’da gecelik 100- 150 Euro civarında bir otelde konaklama sağlayabilirsiniz. Bana bir yatak yeter derseniz de çok çok uygun fiyatlarla ‘Yatakhanede yatak’’ seçeneği aklınızda bulunsun deriz. Seyahatinizi planlarken sitemizde bulunan Singapur otel arama modülünden bütçe ve zevkinize uygun oteli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Singapur'da Hava Durumu

Tropikal iklime sahip olan Singapur’da sıcaklık ve nem miktarı yüksektir. Mevsimlere göre nem, ısı ve yağış değişikliği çok azdır. Ekvatorun kuzeyinde yer aldığından ve alçak arazisi sebebiyle hava sıcaklığı yaz aylarında çok fazla artmaktadır. Oldukça fazla yağış alan Singapur’da Ekim – Mayıs ayları arasında yağışlar daha da şiddetlenir. 4 mevsim sıcak olan, Uzakdoğu'nun en kurallı ülkesinde seyahat ederken yanınızda güneş kremi bulundurmanız da sizin kuralınız olsun ki olası güneş yanıklarından korunabilesiniz.

Singapur uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Singapur Otelleri