Uçuş Durumu

Tokyo Uçak Bileti

2,000 kilometrekarelik alanıyla Tokyo, Japonya'nın başkenti ve dünyanın en büyük nüfuslu metropolüdür. 500 yılı aşkın süre önce Edo ismiyle bilinen ve bir balıkçı kasabası olan Tokyo, şimdilerde iş, eğitim, modern kültür ve idare alanlarının birleştiği bir bölgedir. Çok geniş bir alanı kaplayan kent, birçok küçük şehrin büyüyüp bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Şehir olarak adlandırılmasına rağmen Tokyo, kendine özgü ve sadece Japonya'da görülen metropol vilayet sistemiyle yönetilmektedir. Yapılan turizm ve gezi araştırmalarına göre Tokyo, yerel halkın yardımseverliği, gece hayatı, alışveriş, yerel toplu taşıma ve sokak temizliği kategorilerinde ilk sırada gelmektedir. Zenginliği, renkleri, şehir hayatının akıl almaz hızı, farklılıkları ve sıcakkanlı insanlarıyla Tokyo, herkesin hayatı boyunca en az bir kere görmesi gereken bir kültür potasıdır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Tokyo'ya  planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Tokyo uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Doğu Asya’da farklı bir dünya Tokyo’ya uçmak, Fulltrip fırsatlarıyla çok daha kolay! THY, Aeroflot, Emirates ve Qatar’dan alacağınız İstanbul Tokyo ucuz uçak bileti ile yepyeni bir serüven, bir tık uzağınızda.

Tokyo'da Gezilecek Yerler

Bahsettiğimiz üzere, Tokyo metropol kültürüyle turistler için çok cazip bir bölgedir. Merak ettiğiniz Japon kültürünü ve yaşamını, bölgenin her yerinde öğrenebilir ve tecrübe edebilirsiniz. Tokyo'da iseniz ve güzel bir akşamüstü geçirmek istiyorsanız, gençlerin çoğunlukla hafta sonlarında gitmeyi tercih ettiği Yoyogi Parkı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bu parkta yürüyüş yapabilir, yeni insanlarla tanışıp sosyalleşebilir, hatta parktaki müzisyenlere katılabilirsiniz. Parktaki gezintiden sonra ise hemen yakındaki Omotesando adlı sokağa uğrayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Gezinize Japon yemeklerini ve tatlarını da katmak istiyorsanız, Tsukiji Balık Pazarı'nda sushi kahvaltısı yapabilirsiniz. Tatiliniz süresince Tokyo'nun tarihine bir bakış atmak isterseniz, Ulusal Tokyo Müzesi'ni, Nezu Müzesi'ni ve İmparatorluk Sarayı'nı gezebilirsiniz. Güzel bir havaya denk gelirseniz, Asakusa'daki Sumida Nehri'nde ya da Inokashira Parkı'nda bot gezintisine çıkabilirsiniz. Japon kültürünün en büyük ürünlerinden olan animelerin hayranıysanız, Tokyo'nun huzurlarınıza sunduğu Ghibli Müzesi tatilinizin unutulmaz bir parçası olacaktır. Eğlence parklarına meraklıysanız, Asya'nın en çok ziyaret edilen eğlence parkı Tokyo Disney Resort'u gezebilir, buradaki Tokyo Disneyland ve Tokyo DisneySea'yi görebilirsiniz. Eğer spor hayranıysanız, Tokyo size spor karşılaşmalarını da izleme imkanı sunacaktır. Tokyo Dome ve Meiji-Jingu stadyumlarında beyzbol, Ajinomoto stadyumunda futbol, Ryogoku Kokugikan arenasında ise sumo güreşlerini izleyebilirsiniz.

Tokyo'da Şehir İçi Ulaşım

Büyük Tokyo Metropolü'nün merkezi olan Tokyo, Japonya'nın en büyük yurt içi ve yurt dışı için hava, kara ve demir yolu ulaşım göbeğidir. Tokyo'da toplu taşıma, temiz ve verimli bir şekilde çalışmakta olup oldukça büyük bir ağa sahiptir. Toplu taşıma genellikle otobüsler, metro, trenler ve tramvaylar tarafından yapılır. Toplu taşımanın temiz ve verimli olmasına rağmen kalabalık olduğu bir gerçektir. Bu nedenle Tokyo gezinizde toplu taşıma araçlarını kullanmak istemezseniz, Tokyo araç kiralama ajanslarından araba kiralayabilirsiniz. Araç kiralamanın kolay olduğu Tokyo'da yine de sizi uyarmamız gereken bir husus bulunmaktadır. Tokyo, çok büyük nüfuslu bir metropol olduğu için yollarda sürekli olarak trafik sıkışıklığı yaşanmaktadır.

Tokyo ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Tokyo'da Konaklama

Tokyo bölgesinde ucuzdan pahalıya binlerce otel bulunmaktadır. Tokyo'da ucuz otellerin bir çoğu Taito bölgesinde bulunmaktadır. Özellikle Taito bölgesindeki Asukaso ve Ueno'da bulunabilen bu oteller, daha düşük bütçeli konaklamayı tercih eden turistler için uygundur. Eğer merkezden daha uzak yerlerde konaklamayı sorun etmiyorsanız, daha uygun otelleri Yokohoma gibi bölgelerde de bulabilmek mümkündür. Taito bölgesindeki uygun fiyatlı oteller ile ilgileniyorsanız daha detaylı bilgiyi Tokyo otel arama motorlarından edinebilirsiniz. Eğer konaklamaya hiç para harcamak istemeyenlerdenseniz, çoğu Japon öğrencinin gezerken yaptığı gibi parklarda çadırlarınızla kamp kurabilirsiniz. Gezerken çadır taşımak istemiyorsanız, banklarda bile uyuyabilirsiniz. Eğer üç ve daha fazla yıldızlı oteller ile ilgileniyorsanız, Tokyo'nun mükemmeliyetçi otelcilik ve konaklama anlayışından yararlanabilir, rahat ve temiz, hatta lüks otellerde kalabilirsiniz. Daha kültürel bir tecrübe arayışındaysanız, uygun fiyatlara "ryokan" olarak anılan Japon hanlarında kalabilir, Japon kültürü ve ev hayatını tatma imkanına ulaşabilirsiniz.

Tokyo'da Hava Durumu

Tokyo, nemli dönencealtı iklim alanında bulunmaktadır ve dört mevsimi de yaşamaktadır. Yazları 20-30 derece arasında değişen sıcaklıklarıyla genel olarak nemli ve sıcaktır. Kışları ise ılık olan şehir, 0-10 derece arası sıcaklıklar görmektedir. Tokyo, kışın nadiren kar yağışı alır. En sıcak ay olan Ağustos'ta ortalama sıcaklık 26 derece iken, en soğuk ay olan Ocak'ta ortalama sıcaklık sadece 5 derecedir.

Tokyo uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Tokyo Otelleri