Uçuş Durumu

Venedik Uçak Bileti

İtalya'nın Kuzey'inde 118 adası, 170 kanalı ve 400 köprüsüyle yer alan Venedik, ülkeye yapılan seyahatlerin vazgeçilmez duraklarından biridir. Kanalları arasında, dünyaca meşhur gondollar ile turlar düzenlenmektedir. Gondolların fiyatları sabit olup, turlarda müşterilere bir kadeh şarap da ikram edilmektedir. Şehirde yer alan pek çok eser Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer almaktadır. Şehrin para birimi Euro'dur. Resmi dil İtalyanca'dır fakat turistik bir bölge olduğu için İngilizce de yaygın olarak bilinmektedir. Şehrin en önemli geçim kaynağı ise balıkçılıktır. Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Venedik'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Venedik uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul'dan köprüler şehri Venedik’e, özgürce uçma fırsatını Fulltrip avantajları ile yakalayın! THY Venedik seferli uçuşlar başta olmak üzere tüm popüler havayollarından uçak biletlerini bulabilir ve hemen bir İstanbul Venedik ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Venedik seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, İtalya schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için İtalya vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Venedik'te Gezilecek Yerler

Venedik, sahip olduğu muhteşem adaları, kanalları ve gondollarıyla büyülü bir şehirdir. Adalar bölgesi yerleşimin yoğun olduğu, lokantalardan butiklere çeşitli mekanların bulunabileceği bir bölgedir. Dükler Sarayı, Venedik'in en popüler noktalarından ilkidir. Saray günümüzde müze olarak hizmet vermektedir ve giriş ücretlidir. San Marco Meydanı'nda yer alan San Marco Bazilikası, mükemmel mimarisi ve beş kubbesiyle turistlerin ilgi odağıdır. Bazilikaya girişler ücretsizdir. İçerisinde fotoğraf çektirmek yasaktır. Seyir terasından 2 Euro'luk bir ücret karşılığında şehre tepeden bakmak mümkündür. İnternet üzerinden rezervasyon yaptığınız takdirde, bu fiyatın 1,5 Euro'ya düştüğünü ekleyelim. "Sular şehri" olarak adlandırılan Venedik'in ünlü Büyük Kanal'ında tekne turları yapılmaktadır. Bu kanal üzerinde yelken açıldığında, kıyıda birçok saray görmek mümkündür. Yine bu kanal üzerinde, muazzam gotik mimarisi ile dikkat çeken Altın Ev bulunmaktadır. Binanın üst katında ünlü ressamların elinden çıkmış birbirinden değerli resim ve heykeller sergilenmektedir. Accademia Köprüsü'nün karşısında yer alan Güzel Sanatlar Akademisi ise Venedik'in en güzel müzesidir. Her ayın ilk pazar günü ücretsiz gezilebilmektedir. Şehrin en gösterişli kilisesi Santa Maria della Salute, yine büyük kanal üzerinde yer alan yapılardan biridir. Yapı 1631'de veba salgınında hayatını kaybeden 80.000 Venedikli adına, Hz. Meryem'e şükretmek için yapılmıştır.

Venedik'te Şehir İçi Ulaşım

Venedik, köprü ve kanallardan oluştuğundan, çoğu noktaya yürüyerek ulaşmanız gerekebilir. Bilinmesi gereken önemli hususlardan biri ise kanallar ve adalar bölgesinin, trafiğe kapalı alan olmasıdır. Bu bölgelerin ulaşım sisteminde su taksileri, otobüs tekneler ve "vaporettolar" vardır. Yolculuklar ACTV tarafından verilen kartlar ile sağlanmaktadır. Seyahatiniz boyunca kullanacağınız bu kartlar bütçeniz için daha hesaplı olacaktır. Aslında merkezi bir konumda konaklayarak istediğiniz her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz ancak yürümekten fazla hoşlanmıyorsanız, seyahatinize ekstra bir konfor eklemek için Venedik araç kiralama seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Venedik ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Venedik'te Konaklama

Venedik çok popüler bir şehir olduğundan, konaklama için pek çok seçenek bulunmaktadır. Şehirde lüks otellerin yanı sıra hostel ve günlük kiralanabilecek daireler gibi bir çok alternatif mevcuttur. Fakat adalar bölgesi, diğer İtalya şehirlerine nazaran biraz daha pahalıdır. Konaklama için Cannaregio, San Marco ve Castello bölgeleri ile Mestre ve Lido bölgelerini listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Mestre bölgesindeki konaklamalarda turistik noktalara ulaşım daha kolaydır. Şehre kalabalık bir grupla gidiyorsanız, kiralayabileceğiniz günlük evlerle tatiliniz daha uygun fiyata gelecektir. Ayrıca havalimanı yakınındaki Tessera bölgesinde de uygun fiyatlı oteller bulmak mümkündür. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Venedik otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Venedik'te Hava Durumu

Venedik, Akdeniz iklimine sahip olduğundan yılın her ayı seyahat edilecek şehirler arasındadır. Fakat en ideal aylar Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Kasım-Ocak arası sis ve soğuk yoğunlaştığından, tatilinizi bu aylar dışında planlamak isteyebilirsiniz.

Venedik uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Venedik Otelleri