Uçuş Durumu

Atlanta Uçak Bileti

Atlanta Amerika'nın dokuz büyük metropolünden biridir. Amerikan iç savaşının ardından şehir küllerinden yükselip önemli bir ulusal ticaret merkezi haline gelmiştir. Ulaşım yönünden bakıldığında ise, 1998 yılından bu yana dünyanın en yoğun havalimanı olan Hartsfield- Jackson Atlanta Uluslararası Havaalanı ile hava yolları açısından Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri'nin birincil ulaşım merkezi olmuştur. Ticaretin yanı sıra eğitim, finans, medya, sanat ve eğlence açısından önemli etki yaratan bir dünya kentidir. Coca-Cola 1886 yılında bu şehirde lanse edilerek, Atlanta merkezli bir dünya imparatorluğu haline gelmiştir. Türk Hava Yolları'nın başlatmış olduğu seferler ile bu şehre ulaşabilirsiniz. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Atlanta'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Atlanta uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip ile seyahat etmek artık çok kolay. THY, Air France ve KLM’den alacağınız İstanbul Atlanta ucuz uçak bileti ile Georgia eyaletinin başkentine keyifli bir gezi sizleri bekliyor.

Atlanta'da Gezilecek Yerler

Peki Atlanta'da nereleri gezmelisiniz? Görmeniz gereken en önemli yerlerden ilki, nadir bulunan orkideleri barındıran Atlanta Botanik Bahçedir. Açlık Oyunları-Ateşi Yakalamak filminde görmüş olduğunuz Swan House'u ziyaret etmek isterseniz Atlanta Tarih Merkezi'ne de uğramalısınız. 1996 Olimpiyat Oyunları'ndan ismini almış olan Centennial Olimpik Parkı'nda piknik yapabilir, Nisan ve Eylül ayları arasında aile eğlence günleri gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Ayrıca dünyaca ünlü yayın kuruluşu olan CNN Merkez Stüdyosu'nda bir tur yapabilir, canlı yayını cam arkasından izleyebilirsiniz. Meraklıları için oldukça ilginç bir deneyim olacaktır. Nobel Barış Ödülü almış olan insan hakları savunucusu Martin Luther King adına açılan Tarih Merkezi'ne giderek King'in evini, mezarını ve adına yapılmış olan müzeyi gezebilirsiniz. Coca-Cola dünyasını merak ediyorsanız ve 60 farklı tatta kola içmek istiyorsanız Atlanta tam yeri diyoruz. World of Coca-Cola' yı ziyaret ederek hangi ülkelere ne çeşit kolalar üretildiğine tanıklık edebilir, Coca-Cola dünyasını anlatan kısa bir film izleyebilirsiniz. Ayrıca içeride bir de hediye mağazası var. Bununla da bitmiyor çünkü ayrılırken orjinal şişe de kola hediyeniz var. Yüz binden fazla su canlısını görmek isterseniz Georgia Akvaryuma gitmelisiniz. İsterseniz balinalar ile yüzme imkanınızda var. Bir de 1500 hayvana ev sahipliği yapan Atlanta Hayvanat Bahçesi'ne giderek özellikle ikiz pandaları görebilirsiniz.

Atlanta'da Şehir İçi Ulaşım

Atlanta da büyük şehir mahallelerine ve birçok konuma toplu taşıma ile ulaşım sağlanmaktadır. Tüm bu hizmetler ise MARTHA tarafından sunulmaktadır. Uzun yolculuklar için ise otobüs, tren, taksi gibi seçeneklerde mevcuttur. Şehirde ulaşım araçlarını (otobüs, tren) kullanabilmek için kendinize elektronik bir bilet olan BreezeCard edinmelisiniz. Kart ücreti 2 $ olup yeniden yüklenebilir ve on yıl geçerlilik süresi vardır. Ayrıca BreezeCard havaalanlarında da kullanılabilir. Bazı hatlar, buna popüler turistik bölgeler de dahil haftaiçi 05:00-13:30, haftasonu 05:00-13:00 arası çalışmaktadır. Dilerseniz Atlanta araç kiralama hizmetimizden yararlanarak şehri kendi aracınızla istediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Atlanta ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz:

Atlanta'da Konaklama

Atlanta'nın en önemli otellerinin çoğu beş metro hattının kesiştiği Five Points ve Midtown arasındaki şehir merkezindedir. Butik oteller tercihiniz ise Midtown en ideal yerdir. Şehirdeki otellerin çoğu dünyanın en iyi otelleri arasındadır. Yaz ayları yoğun olarak turist çektiğinden rezervasyonunuzu erken yapmanız gerekir. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Atlanta otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz. Şehrin en ilgi çeken yerlerine Midtown'da kalarak hızlıca ve sorunsuz ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehirde daire kiralayarak kalmak istiyorsanız, yine Midtown'da birkaç blok kiralık daire bulabilirsiniz. Şehirde bar, restaurant ve yürüyerek gidilebilecek kültürel mekanlar bulunmaktadır.

Atlanta'da Hava Durumu

Atlanta genel olarak yılın büyük bölümünde bahar havasına sahip olduğu için her mevsim gidilebilir. Genel olarak en fazla yağış Mart ve Haziran aylarında görülür. Temmuz ayı en sıcak aydır. Şehrin en soğuk ayları ise Aralık ve Ocak'tır.

Atlanta uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: