Uçuş Durumu

Basel Uçak Bileti

Basel, İsviçre'nin en kalabalık şehridir. Ülkenin en büyük liman kenti olmasının yanı sıra kültür başkenti olarak da görülmektedir. Şehir, ortasından geçen Ren Nehri ile küçük ve büyük olarak ikiye ayrılmıştır. Büyük Basel tarihi bir yüze sahipken, Küçük Basel şehrin modern yüzünü yansıtmaktadır. Nüfusun büyük çoğunluğunu göçmenler oluşturmaktadır. Şehrin para birimi İsviçre Frangıdır. Basel, Türkiye'nin bir saat gerisindedir. Türkiye'den gidecek olan turistler için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Şehirde kırka yakın müze bulunmakta ve yıl içerisinde farklı birçok etkinlik gerçekleşmektedir. Bu etkinliklerden en önemlileri ise Basel Art ve Schmuckmesse'dir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Basel'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Basel uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Fulltrip güvencesiyle Pegasus Havayolları veya THY’den alacağınız İstanbul Basel ucuz uçak bileti ile Ren Nehri’nin iki yakasında uzanan büyülü şehri ziyaret etmek artık çok daha kolay!

Basel'de Gezilecek Yerler

Basel, sahip olduğu tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve müzeleri ile görülmeye değer şehirlerden biridir. İsviçre ulusal miras listesinde yer alan Basel Manastırı, 1421 yılında Katolikler için inşa edilmiştir. Şehrin en turistik yapıları arasındadır. İlgi çeken bir diğer yapı ise kırmızı kum taşı ile inşa edilen ve 500 yıllık geçmişe sahip olan Basel Belediye Binası'dır. Turistler tarafından yoğun ilgi gören yapı, Basel Kanton Parlamentosu ve Hükümeti'ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en büyük sanat müzesi olan ve Picasso'nun başyapıtlarını bünyesinde bulunduran Kunstmuseum, her yıl binlerce sanatseveri ve turisti ağırlamaktadır. Pazartesi günleri hariç 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Zarif mimarisi ile dikkat çeken bir diğer yapı ise, 1997 yılında inşa edilmiş sanat müzesi Beyeler Foundation'dır. Müzeye girişler ücretlidir; her gün 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Ren Nehri üzerindeki beş köprüden biri olan Mittlere Brücke, 1226 yılında inşa edilmiş ve günümüze değin dokusunu yitirmeden ulaşmış en önemli köprüdür. Yılda yaklaşık olarak iki milyon ziyaretçinin uğrak noktası olan Basel Hayvanat Bahçesi ise 1874 yılında kurulmuştur. İçerisinde 4500 çeşit hayvan türü bulunmaktadır. Bu hayvanat bahçesi, nesli tükenen hayvanlar üzerine yapılan üreme çalışmaları ile tüm dünyanın ilgisini görmüştür. Giriş 18 İsviçre Frangıdır.

Basel'de Şehir İçi Ulaşım

Basel, şehre gelen turistleri ulaşım konusunda yormayacak bir şehirdir. Toplu taşıma araçları ile şehrin her noktasına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Biletler istasyonlardaki otomatlardan İsviçre Frangı veya Euro ile satın alınabilmektedir. Ayrıca konakladığınız oteller tarafından seyahatiniz boyunca ulaşımda kullanabileceğiniz "mobility ticket", yani ulaşım kartları verilmektedir. Taksilerde akşam saatleri ve hafta sonlarında ek ücretler uygulanmaktadır. Tramvaylar ile şehrin her yanına ulaşmak mümkündür. Basel'i sakin sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Basel araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Basel ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Basel'de Konaklama

Basel, küçük ve şirin bir şehirdir. Şehrin merkezini tercih etmek isterseniz, Büyük Basel sizin için en ideal konaklama noktasıdır. Küçük Basel ise alışveriş merkezleri, restoranlar, turistik yapılar, kafeler ve hediyelik eşya satan dükkanlar bakımından oldukça zengindir. Basel'de genel olarak otel, hostel, apart daireler ve pansiyonlar bulunmaktadır. Şehre iş amaçlı gelen kişilerin tercih ettikleri konaklama alanı genellikle havaalanı bölgesi iken, turistik amaçlı gelenlerin tercihi kent merkezi ve Marktplatz bölgesinden yana olmaktadır. Konaklama için bütçeniz kısıtlı ise eski şehir bölgesini tavsiye ederiz. Ayrıca her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Basel otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Basel'de Hava Durumu

Ülkenin kuzeyinde yer alan Basel, karasal iklime sahip olduğundan yaz aylarında sıcaklıklar 21 - 25 derece iken, kış aylarında 3 - 6 dereceye kadar düşmektedir. En ideal tatil dönemi ise yaz dönemidir.

Basel uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: