Bükreş Uçak Bileti

Bükreş, Romanya'nın başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Tuna nehrinin kollarından biri olan Dambovita'nın kıyısına kurulmuştur. Geçmişi antik çağlara dayanan Bükreş'de özellikle sanata, eğitime ve mimariye önem verilmektedir. Günümüzde Bükreş'de geniş ulaşım ağları mevcuttur. Bu sayede seyahatiniz boyunca ulaşım sorunsuz geçecektir. Doğu'nun Paris'i olarak adlandırılan Bükreş, tarih boyunca çeşitli yıkım ve yeniden yapılanmalara sahne olmuştur. Şehrin resmi dili Rumence olup, para birimi Rumen Leyi, kısaca RON'dur. Türkiye ile Bükreş arasında saat farkı yoktur. Bu sayede Bükreş'e seyahatlerinizde saat farkından dolayı yorgunluk hissetmezsiniz. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Bükreş'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Bükreş uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Romanya’nın başkenti Bükreş’e Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Bükreş uygun fiyatlı bilet ile macera bir tık uzağınızda.

Bükreş'te Gezilecek Yerler

Doğu'nun Paris'i Bükreş, gezilecek yerler listenizde ilk sırada yer alması tavsiye edilen şehirlerden biridir. Şehrin en görkemli yapılarından biri olan Parlamento Binası, aynı zamanda dünyanın en büyük yapıları arasında yer almaktadır. Ayrıca Guinness Rekorlar Kitabı'nda dünyanın en büyük sivil yönetim binası unvanını almıştır. Bu heybetli yapının inşası 1989 yılında tamamlanmıştır. Girişler ise pasaportla sağlanmakta ve ücretlidir. "Lipscani", yani tarihi şehir denilen bölge, trafiğe kapalı bir alandır. Tarihi şehirde iki adet Türk lokantası da bulunmaktadır. Şehrin eski caddelerinden biri olan Zafer Yolu, en elit yerler arasındadır. Ayrıca caddede bulunan Odeon Tiyatrosu'nun önündeki Atatürk büstü de Türk turistler için hoş bir sürprizdir. Bükreş'in en önemli gezi adreslerinden biri Köy Müzesi'dir. Sahip olduğu otuz dönümlük alanıyla Avrupa'daki en büyük açık hava müzesi unvanına sahiptir. Haftanın her günü ziyarete açıktır, girişler ise ücretlidir. Şehre gelen turistlerin huzur bulduğu Herastrau Parkı, gezilerin vazgeçilmez durakları arasında yer almaktadır. Özellikle Pazar günleri şehir halkının akın ettiği park, piknik ve sandal turu için en uygun yerdir. Bir başka muazzam yapı ise, Romanya Ulusal Sanat Müzesi'dir. Bu müze, 15. ve 20. yüzyıllarda Rumen ve Avrupalı ​​sanatçıların elinden çıkmış birbirinden kıymetli 100 bin adet eser ve eski kraliyet koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarında saat 11: 00-19: 00, kış aylarında ise 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Girişler ise ücretlidir.

Bükreş'te Şehir İçi Ulaşım

Bükreş, ulaşım konusunda çok gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda metro, tramvay, otobüs ve taksiler mevcuttur. Toplu taşıma araçları her ne kadar kalabalık olsa da, genel olarak rahat seyahat etmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca metro seferleri ile şehrin her noktasına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yaygın kullanılan toplu taşıma aracı otobüslerdir. Metrolar turistler için en avantajlı ulaşım aracıdır. Taksi ulaşımında dikkat etmeniz gereken husus ise korsan taksilerdir. Bükreş'i dilediğiniz gibi gezmek isterseniz, sitemizdeki Bükreş araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Bükreş ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Bükreş'te Konaklama

Bükreş seyahatinizde şehir merkezinde ve Centrelse Vechi bölgesinde konaklayabilirsiniz. Genel olarak pansiyon, otel, motel, apart ve rezidanslar, yani en düşük bütçeden, en yüksek bütçelere kadar konaklama alternatifleri bu bölgelerde yer almaktadır. Victoriei Caddesi, Nicolae Balcescu Bulvarı, Piata Unirii ve Devrim Meydanı üzerinde de merkezden uzaklaşmaya gerek kalmadan çok sayıda işletmeyi bir arada bulmanız mümkündür. Böylelikle kendiniz için daha keyifli bir gezi planı belirlerken, zamandan da tasarruf etme imkanınız olacaktır. Ayrıca sitemizde yer alan Bükreş otel arama modülüne kriterlerinizi girerek zevkinize uygun pek çok konaklama noktasını sıralayabilir, aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Bükreş'te Hava Durumu

Bükreş karasal iklime sahip bir şehir olduğundan yaz ayları genel olarak sıcak ve az yağışlı, kış ayları ise soğuk ve çok yağışlı geçmektedir. Seyahatiniz için en uygun dönem Mayıs ve Eylül ayları arasıdır.

Bükreş uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: