Uçuş Durumu

Dublin Uçak Bileti

Dublin, Birleşik Krallık olarak adlandırılan ve 4 farklı ülkeden oluşan birlikte yer alan İrlanda'nın başkentidir. Bir ada ülkesi olan İrlanda, Atlantik Okyanusu'nun kuzeybatısında yer almaktadır. 6 Aralık 1922 tarihinde tam bağımsızlığını elde eden ülke, 1973 yılından beri Avrupa Birliği'ne üye devletler arasında yer almaktadır. Ülkenin güney bölümü bağımsızlık kazanmış olsa da Kuzey İrlanda, Birleşik Krallık'a bağlı kalmaya devam etmektedir. Oldukça farklı kültürleri ve çeşitli etnik kökenleri bir araya toplayan şehir, sahip olduğu doğal güzelliklerden dolayı, tarihinde çok sayıda savaşa sebep olmuştur. Dublin'de, İngilizce ve İrlandaca olmak üzere iki resmi dil konuşulmaktadır. Şehre gidildiğinde, İngilizce iletişim kurmak zor olmamaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Dublin'e planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Dublin uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan yemyeşil İrlanda’nın başkenti Dublin’e Fulltrip fırsatlarıyla gitmek çok avantajlı! THY, Lufthansa ve KLM’den alacağınız İstanbul Dublin ucuz uçak bileti ile harika doğa sizleri bekliyor.

Dublin'de Gezilecek Yerler

Dublin, ilk kez 841 yılında kasaba olarak kurulur. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan şehirde, gezilebilecek çok sayıda müze, tarihi yapı, doğal alan, cadde ve katedral bulunur. Tüm bu turistik yerleri ziyaret etmek, şehirde en az bir hafta kalmanızı gerektiriyor. Pazartesi günleri ziyarete kapalı olan İrlanda Ulusal Müzesi, tarihe tanıklık etmek isteyenleri bekliyor. Oldukça eski dönemlerdeki yaşam koşullarını, hayvan türlerini, kullanılan aletleri ve süs eşyalarını görebileceğiniz bu müze sayesinde, İrlanda kültürü hakkında fikir sahibi olunabiliyor. St. Patrick's Katedrali, Dublin'e gittiğinizde ziyaret etmeniz gereken yerler arasında geliyor. Önünde geniş bir yeşil alan bulunan katedral, muhteşem mimarisiyle göz alıyor. Dublin ziyaretiniz her sene 17 martta büyük bir coşkuyla kutlanan St. Patrick Gününe denk gelirse, bu katedrale uğramayı unutmayın! Gece hayatının hareketli olduğu şehirlerden bir tanesi olan Dublin, Temple Bar bölgesinde yer alan barlarıyla da biliniyor. Bu bölgede bulunan, İrlanda'ya özgü tarzı ve dekorasyonu olan barlara önceden rezervasyon yaptırarak gitmenizi öneriyoruz. Temple Bar bölgesinde sokak sanatçılarının, dükkanların ve kafelerin yoğun olarak yer aldığını görebilirsiniz. Phoenix Park adındaki doğal park da Dublin'de ziyaret edilebilecek önemli noktalardan bir tanesi. İki bölümden oluşan park, oldukça büyük bir alana yayılmış. Parkın bir bölümünde, hayvanların doğal hayatları gözlemlenebiliyor, diğer bölümünde ise anıtın etrafında bulunan alanda piknik yapılabiliyor.

Dublin'de Şehir İçi Ulaşım

Dublin'in gittikçe büyümesi ve geniş bir alana yayılmasıyla ortaya çıkan şehir içi ulaşım sorunu, toplu taşıma araçlarıyla çözülmüş durumda. Şehrin her bölgesinde otobüs, tramvay ya da tren hatları hizmet veriyor. Toplu taşıma araçlarını ya da taksileri kullanarak şehir merkezine uzak noktaları ziyaret edebilirsiniz. Ancak, şehir merkezi çok büyük olmadığından yürüyerek gezmeniz de mümkün. Şehri ziyaretiniz sırasında, kiralık araçla ulaşım sağlamak isterseniz, sitemizde yer alan Dublin araç kiralama modülünü kullanarak dilediğiniz araca ulaşabilirsiniz.

Dublin ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Dublin'de Konaklama

Dublin, konaklama açısından çok sayıda farklı alternatifleri bir arada bulunduran şehirlerin başında geliyor. Sitemizde yer alan Dublin otel arama modülünü kullanarak, sizin için en uygun oteli kolaylıkla bulabilirsiniz. Şehrin merkezine yakın bir konumda konaklamak istiyorsanız, Christ Church, Temple Bar ya da Grafton Street'e yakın yerlere göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu bölgelerde kalmanız halinde, şehrin içinde bulunan gezilecek yerlere kısa sürede ulaşırsınız. Şehir merkezine yakın konumda pek çok hostel de bulunuyor. Önceden araştırdığınız, hizmetinden ve kalitesinden memnun kalınmış olan bir hostelden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Böylece, alışveriş yapmak, yemek yemek, ulaşım sağlamak ve müzeleri ziyaret etmek için daha fazla bütçe ayırabilirsiniz.

Dublin'de Hava Durumu

Dublin, kuzeybatı Avrupa'da yer alması ve ada ülkesi olması nedeniyle farklı bir iklim tipine sahiptir. Bu bölgede yer alan bir ülkeye göre nispeten sıcak bir iklime sahip olan İrlanda'da, kış aylarında hava en fazla 6 dereceye, yaz aylarında ise en fazla 18 dereceye çıkmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan Dublin'e giderken, hangi mevsim olursa olsun, yağış olması ihtimaline karşı hazırlıklı olmak gerekmektedir. Kış aylarında, şehirde sert rüzgarlar esmekte ve hava genellikle kapalı olmaktadır.

Dublin uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: