Uçuş Durumu

Malaga Uçak Bileti

İspanya'nın Endülüs bölgesinde yer alan Malaga, plajları ile turistlerin göz bebeği. 160 kilometre sahil şeridine sahip kent, tarihi dokusuyla kültür turizminin önemli duraklarından biri. Malaga, ayrıca dünyaca ünlü ressam Pablo Picasso’nun da doğum yeri. Eğlenceyi sevenler için de şehirde alternatif mekanlar mevcut. Bölgede ilk yerleşim milattan öncesine dayanmakta. Malaga tatilinizde Roma ve Arap etkisi altında gelişen İspanyol mutfağının farklı tatlarını da deneyebilirsiniz. Malaga'yı gezi programına ekleyenlere bir diğer tavsiye ise birkaç İspanyolca kelime öğrenmeleri olacak, çünkü İspanyol halkı genellikle İngilizce bilmemekte. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Malaga'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Malaga uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Endülüs’ün gelişmiş kenti Malaga’ya, Fulltrip imkanlarıyla gitmek çok avantajlı! THY’den alacağınız İstanbul Malaga uygun fiyatlı bilet ile güneş sahilinin keyifini çıkarın!

Malaga'da Gezilecek Yerler

Pablo Picasso'nun müzeye dönüştürülmüş evi Malaga gezisinde görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Müzedeki eserler ressamın ailesi tarafından bağışlanmıştır. Picasso'ya ait yapıtların yanında, Malaga kültürünü yansıtan eserler de sergilenmektedir. Şehirdeki iki önemli kaleden biri olan Gibralfaro Kalesi, Akdeniz manzaralı konumuyla şehrin önemli tarihi yapılarından biridir. Kalenin inşa edildiği bölgede Fenikelilere ait kalıntılar da bulunmaktadır. Kale on birinci yüzyılda yapılmaya başlanmış, bugünkü genişliğine on üç ve on dördüncü yüzyıllarda ulaşmıştır. İkinci önemli kale Alcazaba ise, Arap döneminde emirin ikametgahı ve hükumet konağı olarak yapılmıştır. Kale bölgesinde Roma kalıntılarına da rastlamak mümkündür. Bir kaleden diğerine geçiş imkanı vardır. Yapımına 1528 yılında başlanıp 1782 yılında tamamlanan ve La Manquita adıyla bilinen Malaga Katedrali, inşasının sürdüğü yıllar boyunca gelişen bütün mimari akımlardan etkilenmiştir. İki kuleli yapılması planlanan katedral tek kuleli olarak tamamlanmıştır. Malaga'da birçoğu tarihi eser statüsünde olan kiliseler de bulunmaktadır. Şehre oldukça yakın olan botanik bahçesini ise gezi listenize ekleyebilirsiniz. Fenike, Arap ve Roma dönemlerine ait kalıntıların sergilendiği Arkeoloji Müzesi ise Pazartesi ve Cumartesi günleri arası ziyaret edilebilir. Malaga'nın kendine özgü plajlarında denize girip güneşlenme imkanının yanı sıra meraklıları için şehirde golf sahalarının da bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Malaga'da Şehir İçi Ulaşım

Havaalanı şehre oldukça yakındır. Şehre ulaşmak için otobüs ve tren kullanılabilir. Taksiler de ulaşım aracı olarak tercih edilebilir. Şehir içinde gezi rotası genellikle yürüme mesafesindedir. Otobüs ağı oldukça gelişmiş olan Malaga, bisikletle gezmeyi sevenler için de oldukça uygundur. Taksiler de kısa mesafelerde kullanılacağı için ekonomiktir. Malaga şehir içi ulaşımı ile ilgili unutulmaması gereken bir ayrıntı ise, gece otobüslerin sefer sayısının az olduğudur. Tatilinizin konforunu arttırmak isterseniz araç kiralama imkanları da geniştir. Malaga araç kiralama servisimiz ile tatiliniz başlamadan bütün ayrıntıları planlayabilirsiniz.

Malaga ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Malaga'da Konaklama

Şehirde her bütçeye uygun konaklama alternatifi mevcut. Malaga, beş yıldızlı otellerden küçük pansiyonlara kadar birçok tesise ev sahipliği yapmakta. Kentin yoğun talep gördüğü yaz aylarında konaklama ücretleri bir miktar artarken, nisan ve eylül aylarında ise konaklama maliyetleri düşmekte. Lüks oteller genellikle şehir merkezi civarında bulunmakta. Bütçesini otel masrafı değil Malaga'yı keşfetmek için kullanmak isteyenler de şehir merkezinde yer alan hostel ve küçük otellerden faydalanabilir. Şehir içinde gezilecek bölgeler yürüme mesafesinde olduğundan konaklama için Liman Bölgesi veya Tarihi Şehir Bölgesi tercih edilebilir. Malaga tatilinizde size uygun konaklama imkanlarına ulaşmak için Malaga otel arama modülümüzü kullanabilirsiniz.

Malaga'da Hava Durumu

Akdeniz iklimi etkisi altındaki Malaga, yılın 300 günü güneş alır. Yazların sıcak, kışların ise ılık geçtiği bölge için haziran, temmuz, ağustos ayları tatil için idealdir. Yıl içinde en düşük deniz sıcaklığı 18 derece civarlarında olmaktadır.

Malaga uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Malaga Varışlı Uçuşlar