Uçuş Durumu

Malta Uçak Bileti

Malta, beş takımadadan oluşan bir ülkedir. Ülkenin başkentti Valletta'dır. Ülke 200 yıl boyunca İngiliz sömürgesi altında kaldığından, İngiliz kültürü hemen hemen her yerde hissedilmektedir. Malta, sahil kıyılarının güzelliği ile dikkat çeken bir ülkedir. Bu nedenle her yıl yoğun olarak sayısız turisti kendisine çekmektedir. Ülkede eğitim sektörü oldukça gelişmiştir. Bu nedenle çok sayıda yabancı dil kursları ve okullar bulunmaktadır. Malta'nın resmi dili Maltaca ve İngilizce'dir. 2004 yılında Avrupa Birliği'ne üye olan ülkede, 2008 yılından itibaren para birimi olarak Euro kullanılmaya başlamıştır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Malta'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Malta uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan ada devleti olan Malta’ya, Fulltrip güvencesiyle gitmek çok avantajlı! THY’den alacağınız İstanbul Malta ucuz uçak bileti ile güzellikler ülkesi bir tık uzağınızda!

Malta'da Gezilecek Yerler

Malta'nın görülmesi gereken yerleri arasında Mdina, yani "Sessiz Şehir" ilk sırada yer almaktadır. Günümüzün en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden biri olan Mdina, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne de girmiştir. Ünlü turistik duraklardan biri olan Valletta, 1565 yılındaki Osmanlı kuşatmasından hemen sonra kurulmuştur. Dünyaca ünlü Game Of Thrones dizisinin pek çok sahnesi de yine burada çekilmektedir. Şehir özellikle Cumartesi günleri oldukça yoğundur. Cumartesi günleri Valletta'nın her sokağında ayrı bir müzik duyulur ve şehir oldukça kalabalıktır. Bunun nedeni ise ülkedeki öğrencilerin, hafta sonu dışarıda olmasıdır. Görmek isteyeceğiniz bir diğer yapı ise Büyük Üstatlar Sarayı'dır. Saray günümüzde müze olarak hizmet vermektedir ve girişler ücretlidir. Ayrıca tavanında muazzam resimleri olan St. John Katedrali, 1577 yılında yapılmış ve günümüze kadar korunmuş en etkileyici katedrallerden biridir. Adanın Güney'inde yer alan Marsaxlokk, yani Balıkçı Kasabası da görülmeye değer muazzam yerlerden biridir. Kasabayı üne kavuşturan şey ise, limandaki Luzzu'lar, yani balıkçı tekneleridir. Şayet vaktiniz var ise deniz kenarında güzel bir yemek yemenizi tavsiye ederiz. Milattan önce 3100 yıllarında yapılmış olan Tarxien Tapınakları, bilinen en eski tapınaklar arasında yer almaktadır. Ayrıca eşi benzeri olmayan kumsalı ile Comino Adası'ndaki Blue Lagoon da görülmesi gereken en güzel yerlerdendir.

Malta'da Şehir İçi Ulaşım

Malta'da tek toplu taşıma aracı otobüstür. Otobüsler 05:30 ve 23:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yaz aylarında seferler daha sıktır. Malta'da trafik soldan işlemektedir; otobüsten inmek için zamanında düğmeye basmanız gerekmektedir. Otobüs biletleri, şoförlerden veya terminallerden temin edilmektedir. Şehirde ayrıca bisiklet de kiralanabilmektedir. Günlük ücret 13 Euro'dur fakat uzun süreli kullanımlarda fiyat düşmektedir. Taksiler ise biraz pahalıdır, kısa mesafelerde 10 - 15 Euro, uzun mesafelerde ise 20 - 25 Euro harcanabilmektedir. Ayrıca dolmuşlar ve turistik geziler için faytonlar da mevcuttur. Malta'yı saki sakin dolaşmak istiyorsanız sitemizde yer alan Malta araç kiralama modülünden faydalanabilirsiniz.

Malta ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Malta'da Konaklama

Malta'da pek çok konaklama alternatifi mevcuttur. Ülkede lüks otellerden hostellere ve apart otellere kadar birçok seçenek bulunmaktadır. Bugibba ve St. Pauls's Bay deniz turizmi için gelenlere tavsiye edebileceğimiz, ülkenin en yazlık bölgeleridir. Sliema ve St. Giljan bölgeleri ise Malta'nın en canlı yerlerindendir; mükemmel Malta geceleri ve Casinolar için en doğru duraklardır. Başkent Valletta ise şehir merkezine yakın olmak isteyen turistlerin ilk tercihidir. Ada sporları ve kültür gezilerinizde Gozo Adası'nı tavsiye ederiz. Tercihiniz deniz turizminden yana ise Comino Adası en ideal yerdir. Her bütçe ve zevke göre değişen seçeneklere sitemizde yer alan Malta otel arama modülüyle ulaşabilirsiniz.

Malta'da Hava Durumu

Malta'ya seyahat için Mayıs ve Eylül ayları arasındaki dönem en ideal dönemdir. Temmuz-Ağustos aylarında ülkede sıcaklıklar oldukça yüksektir. Kış ayları çok yağışlı ve serin olduğundan, tatil için bu dönem tercih edilmemektedir.

Malta uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: