Uçuş Durumu

Oslo Uçak Bileti

Oslo, Kuzey Avrupa'da yer alan ve İskandinavya adı verilen bölgedeki en büyük dördüncü şehirdir. Norveç'in başkenti olan bu kent, sahip olduğu doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla, görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir. Eski adı Christiania olan şehir, 1409 yılında kurulmuştur. Şehrin kuruluşuna ilişkin bu tarih, Viking kültürünü anlatan destanlar yardımıyla belirlenmiştir. Oldukça köklü bir tarihe ve kültürel yapıya sahip olan Oslo'da, yüksek standartlarda bir hayat yaşamak mümkündür. Şehir, teknolojinin sağladığı tüm imkanların kullanılması sonucunda, medeniyetin merkezi haline gelmiştir. Ormanlık geniş alanları, yapay ve doğal gölleri, alışılmamış şekilde tasarlanmış binaları ve gökyüzünün büyülü oyunu kuzey ışıkları sayesinde şehir yoğun bir ilgi görmektedir. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok, Oslo'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Oslo uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Norveç’in başkenti Oslo’ya, Fulltrip avantajlarıyla gitmek çok kolay! Pegasus Havayolları ve THY’den alacağınız İstanbul Oslo ucuz bilet ile yepyeni bir maceraya çıkın!

Oslo seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, Norveç schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için Norveç vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Oslo'da Gezilecek Yerler

Norveç'in başkenti Oslo, çok fazla sayıda gezilecek yer barındırıyor. Fazla büyük olmayan bu şehirde bulunan parkları, müzeleri ve galerileri gezmek için birkaç gün ayırmak yeterli oluyor. Şehrin en bilinen bölgelerinden bir tanesinin adı Grünerlokka. Bu semt başlangıçta sıradan bir izlenim verse de, sokaklarda ilerledikçe renkli duvarlar, binalar arasında asılı duran devasa avize, sokak lezzetlerinin tadılabileceği çeşitli mekanlar ve şirin parklarıyla gezenleri etkilemeyi başarıyor. Olaf Ryes Meydanı da şehirde görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Genellikle buluşma noktası olarak belirlenen bu meydanda, yemek yenebiliyor, içki içilebiliyor, çimenlik alanlarda dinlenilebiliyor. Ulusal Tiyatro ve Parlamento Binasını görebileceğiniz Karl Johans Gate, konaklama için olduğu kadar gezi için de popüler adresler arasında. Etkileyici mimarisiyle dikkat çeken Opera House'u ise ücretsiz gezebilirsiniz. Norveçli meşhur heykeltıraş Gustav Vigeland'In heykellerinin doğayla iç içe bir şekilde sergilendiği Heykel Parkı ise turistlerin gözde uğraklarından. Şehri gezmeye gelen ve tarihten, eski usul modadan, vintage'tan hoşlananlar için şehirdeki çeşitli bölgelerde oldukça güzel mekanlar bulunuyor. 40 yıl öncesine uygun şekilde dekore edilmiş olan bu kafelerde oturup kahve içmek, o dönemde yaşanıyormuş hissi uyandırıyor. Bu hissi yaşamak isteyenler arasında yer alıyorsanız, siz de ilk fırsatta Oslo'yu ilk fırsatta ziyaret edin!

Oslo'da Şehir İçi Ulaşım

Oslo, şehir içi ulaşım konusunda ziyaretçileri sıkıntıya sokmuyor. Metro, otobüs, tramvay ve tren gibi toplu taşıma araçları, şehir içinde gidilmesi planlanan herhangi bir noktaya ulaşmak amacıyla kullanılabiliyor. Avrupa ülkelerinin pek çoğunda toplu taşıma araçlarından faydalanmak için gereken kart, Oslo'da da bulunuyor. Günlük, haftalık ya da aylık olarak satılan kartlar, her tür toplu ulaşım aracı için kullanılabiliyor. Eğer şehir içinde toplu taşıma araçlarını beklemeden, taksilere para vermeden rahatça gezmek istiyorsanız, sitemizde bulunan Oslo araç kiralama modülünü kullanabilir, araç kiralama işleminizi şimdiden tamamlayabilirsiniz.

Oslo ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Oslo'da Konaklama

Oslo'da çeşitli konaklama seçenekleri bulmanız mümkün. Şehrin önemli ve güzel bölgelerini gezebilmek için bir kaç günlük bir konaklama planlayabilirsiniz. Şehrin merkeze yakın olan bölgelerinde bulunan oteller, merkeze uzaklığı daha fazla olan otellere oranla daha pahalı olacaktır. Bütçeniz elveriyorsa, merkeze yakın bir yerde konaklamak zamanı daha iyi kullanmak açısından size kolaylık sağlayacaktır. Bütçenize ve zevkinize en uygun konaklama seçeneklerini değerlendirip yerinizi şimdiden ayırtmak için sitemizde yer alan Oslo otel arama modülünü kullanabilirsiniz. Karl Johans Gate konaklama için önerilen muhitlerin başında geliyor. Burası dışında Stortorvet ve Uranienborg de tercih edebileceğiniz diğer lokasyonlar arasında.

Oslo'da Hava Durumu

Oslo, bulunduğu bölge itibariyle, yıl içerisinde genellikle karlı ve soğuk bir havaya sahip olmaktadır. Oldukça nemli bir iklimi olan şehir ziyaret edilirken, yaz ayları daha çok tercih edilmektedir. Aynı yarım kürede bulunan başka ülkelerde hava sıcaklıklarının 30 derece civarında olduğu zamanlarda, Oslo'da sıcaklıklar bu kadar yüksek olmamaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerin yanlarına kazak, hırka ve bot almaları tavsiye edilmektedir.

Oslo uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz: