Uçuş Durumu

Torino Uçak Bileti

Torino, İtalya'nın kuzeybatısında yer alan Piyemonte bölgesinin başkentidir. Torino geçmişte kısa bir dönem İtalya'ya başkentlik yapmıştır ve İtalya'nın en büyük dördüncü şehridir. Kuruluşu çok eskilere dayandığı için tarihi eserlere ve tarihi binalara rastlamak mümkündür. Avrupa'nın en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Torino, buna karşın doğayla iç içedir ve eşsiz güzelliklere sahiptir. Torino ayrıca mimarisi, kültürü ve tarihi zenginlikleri ile İtalya'nın en güzel şehirlerinden biridir. Şehir, içinden Nine Po Nehri'nin geçmesi ve Alp Dağları'yla çevrili olması nedeniyle eşsiz görsel zenginlikler sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra birçok otomobil firmasına ev sahipliği yapması nedeniyle, otomobil başkenti olarak da anılmaktadır. Keşfe çıkmak için beklemenize gerek yok,Torino'ya planladığınız yolculuk için sitemizde uygun fiyatlı Torino uçak biletlerini bulabilirsiniz.

İstanbul’dan Alp Dağları ile çevrili, büyüleyici mimarisi ve doğa güzellikleriyle huzur bulabileceğiniz Torino’ya uçmak Fulltrip güvencesiyle artık çok kolay! THY'den İstanbul Torino ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Prag seyahatiniz için Schengen vizesine ihtiyacınız olucak, İtalya schengen vizesi için gerekli evraklar ile bilgi ve başvuru için İtalya Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Torino'da Gezilecek Yerler

Torino pek çok turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır. Tarihin ve modern yaşamın iç içe olduğu Torino'da barok mimarisine ait çok sayıda değerli eser bulunmaktadır. Pek çok kilise, müze ve saraya ev sahipliği yapan Torino, doğal güzellikleriyle de turistlerin ilgisini çekmektedir. Ulusal Sinema Müzesi, 170 metreye yakın yüksekliğe sahip olması nedeniyle dünyanın en yüksek müzesi unvanına sahiptir. Müze Torino'nun simgesi durumundadır. Palazzo Carignano'nın Torino'daki en güzel bina olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Barok tarzının en iyi örneklerinden biri olan Guarino Guarini Sarayı başyapıt olarak gösterilebilir. Otomobil Müzesi ise neredeyse bütün İtalyan otomobil firmalarının üretim merkezinin bulunduğu bölgededir. Müzede çeşitli ülkelerden 200'ün üstünde araç sergilenmektedir. Mısır Müzesi ise Dünya'da Kahire dışında bir tek Torino'da bulunmaktadır. Torino'daki Mısır Müzesi, Avrupa'nın en büyük koleksiyonlarından birinin sergilendiği müzedir ve turistlerin yoğun olarak ilgisini çekmektedir. Bir diğer önemli yapı olan Torino Katedrali ise San Giovanni Battista adına inşa edilmiştir. Bu görkemli kadetralin ilk yapımı 1498 yılında tamamlanmıştır. Yıllar içinde genişletilip yeni yerler eklenen kadetralde Hz. İsa'nın çarmıha gerildikten sonra sarıldığı düşünülen kefen muhafaza edilmektedir. Torino Kraliyet Sarayı, 16. yüzyılda yapılmıştır ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. Şehrin bir başka önemli gezi durağı ise Juventus Satadium'dur. 2011 yılında İtalyan takımı olan Juventus için yapılan stadyum Avrupa'nın en şık ve konforlu stadlarından biri olarak nam salmıştır.

Torino'da Şehir İçi Ulaşım

Torino, havalimanından yaklaşık 15 km'lik bir uzaklıkta bulunduğundan dolayı, sadece tren ve otobüsle şehir merkezine ulaşılmaktadır. Ayrıca taksiyle gitme imkanınızda mevcuttur. Fakat taksiyle gitmek biraz pahalıdır. Torino şehir içi ulaşımında iki adet tren istasyonu bulunmaktadır. Torino'da trenle seyahat etmek oldukça yaygındır. Ulaşım Torino'da oldukça kolaydır. Özellikle 2006 Kış Olimpiyatları sırasında ulaşım sistemini bir hayli geliştirmişlerdir. Ayrıca otobüs ve metro da yaygın olarak kullanılmaktadır. Şehri sakin sakin keşfetmek isterseniz sitemizde yer alan Torino araç kiralama modülümüzden de faydalanabilirsiniz.

Torino ulaşım haritasından şehre daha detaylı bir bakış atabilirsiniz.

Torino'da Konaklama

Birçok turistik kentte olduğu gibi Torino'da da şehir merkezi ve tren istasyonlarına yakın olan yerlerde bulunan otelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Diğer bölgelere nazaran merkezdeki otellerin fiyatları biraz yüksektir. Fakat merkez dışındaki bölgelerde bulunan otellerde de ciddi bir fiyat farkı yoktur. Merkez dışında ortalama bir ücret karşılığında tarihi yapıya sahip, konforlu ve nostaljik bir otelde de konaklayabilirsiniz. Merkeze yakın bölgelerdeki otellerde kalmak istiyorsanız her bütçe ve zevke uygun seçeneklere sitemizde yer alan Torino otel arama modülümüzle kolayca ulaşabilirsiniz. Torino'da bir çok otel alternatifi bulunmaktadır. İsterseniz konfor ve rahatlık, isterseniz tarih ve sanatın buluştuğu orta çağdan kalma mimarileriyle göz alıcı konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz.

Torino'da Hava Durumu

İtalya'da tipik bir Akdeniz İklimi görülse de Torino'ya ılıman okyanusal iklim hakimdir. Ayrıca Alpler'in yakın olmasından dolayı karasal iklim de hissedilmektedir. Bu sebeple kış ayları sert, yaz ayları ise sıcak geçmektedir. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 20 derecedir.

Torino uçak biletinizi satın almadan önce planladığınız yolculuk için tahmin aracımızı kullanarak ilgili döneme ait hava durumunu kontrol edebilirsiniz:

Sizin İçin Seçtiğimiz Torino Otelleri